Počestní pocestní – výstava Daniely Krajčovej

Dátum a čas:
utorok - 03. 10. 2017 - utorok - 07. 11. 2017 - 11:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


V rámci festivalu Rozmanitosť bude vo foyer budovy Bravo v Kasárňach/Kulturparku sprístupnená výstava výtvarníčky Daniely Krajčovej s názvom Počestní pocestní. Návštevníkom predstavuje prierez tvorby, v ktorej sa autorka tematicky venuje problematike migrácie, utečencom a ich integrácii na Slovensku.

Viaceré vystavené diela (Slovenčina pre žiadateľov o azyl, Manual SK: Story Boards, Obrusy, Meno, mesto, zviera, vec) sú vytvorené participatívne. Daniela Krajčová ich vytvorila spolu s utečencami počas workshopov v pobytovom tábore v Rohovciach alebo na workshopoch v Bratislave. Využíva rôzne metodické postupy, od jednoduchej kresby a písania textov, tvorbu keramiky, komiksových príbehov až po spoločné maľovanie na látku. Utečenci znázorňujú vlastné zážitky a skúsenosti alebo reagujú na príbehy slovenských filmov, slovenské príslovia či iné prvky slovenskej kultúry.

Ďalšie práce zobrazujú osobné príbehy konkrétnych ľudí (Početní pocestní, Dôvod zostať, Stateless), vďaka čomu budú návštevníci vidieť problematiku utečeneckej krízy nie ako záležitosť anonymnej masy ľudí, ale konkrétnych jednotlivcov. Vo viacerých dielach vyznieva kritika slovenskej spoločnosti či slovenského migračného právneho systému (Slovenčina pre žiadateľov o azyl, Dôvod zostať, Človeče, nehnevaj sa).

Súčasťou výstavy, ktorá potrvá od 3. októbra do 7. novembra,  budú výsledky workshopu s klientmi OZ Marginal v Košiciach. Účastníci Polievkového festivalu sa budú môcť zapojiť do interaktívnej hry Človeče, nehnevaj sa.

Vernisáž: 3. 10. 2017 o 18:00 hod.

Vstup: voľný


Poloha na mape

Načítanie mapy…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *