3T sa pohybujú na hrane trápna, hanby a humoru

Divadelná improvizácia je umelecký tvar natoľko citlivý, že do hry vstupujú i nálady a pocity divákov a predstavenie sa tak stáva spoločným dielom. Je premiérou a derniérou zároveň, ide teda o neopakovateľný zážitok z tvorivého procesu a vzniku predstavenia priamo pred očami divákov.

Tri tvorivé tvory majú za sebou už viac než štyristo takýchto improvizovaných večerov. Trio v zložení Juraj „Šoko“ Tabaček, Lukáš „Pucho“ Púchovský a Stanislav „Stanley“ Staško miluje adrenalín, ktorý sa im do žíl vleje vždy, keď vystúpia na pódium.

Ich improvizácia je v značnej miere situačná. Znamená to, že humor, ktorý sa snažia produkovať, vzniká priamo na javisku. Často ním prekvapia aj samých seba.

„Každé jedno predstavenie má svoje najlepšie a najhoršie momenty,“ hovorí Juraj „Šoko“ Tabaček. „Vieme o podujatiach, ktoré robíme pre firmy. Na objednávku. Znamená to, že ľudia neprídu na 3T, ale dostanú ho nakázané. Vtedy sa to nie vždy podarí. Občas končíme s predstavením aj skôr. Väčšinou sa zamýšľame nad tým, či sa nám podarilo rozveseliť publikum a či sme im odovzdali všetko. V Košiciach je vždy prajné publikum.“

Možno sa vám nechce čítať – pozrite si reportáž z 3T.

3T vzniklo v roku 2004 v Žiline. Ako trojica hrávali na Improligách, kde im nestačil krátky čas, určený na scénku, a tak sa zrodil nápad vytvorenia samostatnej show. Myšlienka sa ujala a počas dvanástich rokov odohrali viac ako štyristo predstavení. Ich improvizácie sú tvorené vždy na mieste na základe vylosovaných tém od divákov. Tí ich v priebehu hry svojimi reakciami menia a usmerňujú dej.

„Vždy je to iné. Nedá sa očakávať, aké to bude. Všetko sa rodí na javisku,“ vysvetlil Stano „Stanley“ Staško. „Na pódiu sme traja. Je to náročné, ale to nás na tom baví. Dnes už nemám takú trému ako na začiatku, ale stále to považujem za príliš adrenalínový šport.“

Hoci sa vo svojich improvizáciách vždy zapotia, mozgová búrka je stále plná vtipov. Smiech hľadiska v Kasárňach/Kulturparku neustával, čo trojicu posmelilo. Zábavu si tak užili samotní herci aj publikum.

Tri tvorivé tvory vystúpili na festivale Leto v parku, ktorý sa však nekončí. Už v piatok o 20:00 zavíta do Košíc maďarská speváčka Odett. Predkapelou bude domáci Puding pani Elvisovej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.