7 choreografov – unikátny tanečný projekt

7_choreografovDivadlo Štúdio tanca Banská Bystrica pripravilo aj pre divákov z Košíc tanečný projekt 7 choreografov, ktorý uvedie 23. marca o 18:00 v Kasárňach/Kulturparku.

Sedem podôb súčasného tanca, sedem duetov, sedem osobností, sedem ciest, sedem spojení, sedem motívov, sedem energií. Čo vznikne, keď jeden celok pripravuje sedem individualít, sedem tvorcov? Spolu môžu vytvoriť harmonický celok alebo v predstavení môže prevážiť energia rozmanitosti. Je to unikátny autorský projekt. Predstavenie pracuje s témou duetov prostredníctvom očí siedmich choreografov, vyzretých tvorcov slovenského súčasného tanca. Sedem náhľadov na tému duet divákovi ukáže rozmanitosť a možnosti vyjadrenia v súčasnom tanci. Sériu duetov zastrešuje spoločná hudba, spoločná priestorovo-časová línia, svetelný a kostýmový dizajn.

Číslo sedem v predstavení nie je použité náhodou, je to silné číslo s emotívnym  významom, ktoré sa považuje za šťastné. Symbolizuje silu tvorivosti, spravodlivosti a odpustenia.

7_choreogrphers_duet Peter Mika_1

Divadlo Štúdio tanca je profesionálne tanečné divadlo, ktoré dlhodobo prináša na slovenskú scénu projekty, približujúce súčasnému publiku súčasný tanec. Divadlo vzniklo v roku 1998 v Banskej Bystrici a počas svojej existencie sa stalo fenoménom v oblasti súčasného tanca.

Pätnásť rokov dokazuje, že progresívnosť a hľadanie nových možností vyjadrenia sa dajú robiť nielen v umeleckej tvorbe, ale aj v rovine vedenia divadla ako modernej kultúrnej inštitúcie. V celoslovenskom kontexte je Divadlo Štúdio tanca stále ojedinelou inštitúciou, ktorá poskytuje mnohým súčasným umelcom priestor na tvorbu, realizáciu a uvádzanie tanečných projektov. Doteraz uviedlo 30 celovečerných tanečných inscenácií, 3 predstavenia pre deti a mnoho exteriérových tanečných vystúpení, v ktorých spolupracovalo s domácimi a zahraničnými súčasnými umelcami.

Vstupné: 6 €, dôchodcovia, ZŤP 3 €

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.