Aj ochrnuté deti si môžu plniť sny

usmejsa_logoAby aj deti s ťažkým telesným hendikepom mohli športovať (hrať bocciu), zakúpilo OZ Usmej sa na mňa špeciálnu rampu na posúvanie boccia gulí neštandardným spôsobom pomocou hlavy. Túto pomôcku sa podarilo zabezpečiť aj vďaka finančnému príspevku Nadačného fondu Slovenskej sporiteľne v Nadácii Pontis v rámci grantového programu Podpora zdravotne postihnutých športovcov 2013.

Boccia je paraolympijský šport určený aj pre vozičkárov. Hráč, ktorý hodí svoju loptičku najbližšie k jack lopte, vyhráva. „Špeciálna rampa s prilbou pomáha deťom, ktoré majú problém používať ruky, byť úspešnými v hre. Upravená prilba s „tykadlom“ im umožňuje posunúť loptu cez rampu smerom k želanému cieľu a zažiť tak pocit víťazstva“, povedala Katarína Švecová, trénerka hry boccia v OZ Usmej sa na mňa. Rampu  Boccia Fusion využívajú deti  v Spojenej škole na Opatovskej ulici 97 a 101 v Košiciach.

Úlohou OZ Usmej sa na mňa je pomáhať zdravotne hendikepovaným deťom a integrovať ich do spoločnosti. Jednou z aktivít je zapájanie týchto detí do športovej činnosti. „ Aj vďaka tejto špeciálnej pomôcke, ktorú vôbec nebolo ľahké zohnať ani zo zahraničia, sa stáva boccia naozaj športom pre všetkých. Ani sme netušili, akú radosť  spôsobí. To je pre nás najväčšie zadosťučinenie“, dodala predsedníčka OZ Usmej sa na mňa Erika Bočeková.

OZ Usmej sa na mňa je dobrovoľnícka organizácia, ktorá  počas svojej 10-ročnej histórie pomohla množstvu deti so  sluchovým, zrakovým, mentálnym a telesným hendikepom. Organizuje špeciálne letné tábory, pobyty pri mori, benefičné koncerty, ako aj športovú činnosť a nákup špeciálnych učebných a športových pomôcok pre tieto „výnimočné“ deti a mladých ľudí.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.