Akustika vám hudbou spríjemní večer u vás doma

Trochu leta, pozitívnej energie a osviežujúcej hudby prinesie do vašich obývačiek namiesto koncertného pódia prešovská kapela Akustika. Karanténny LIVE stream pre všetkých, ktorým chýbajú koncerty naživo, sprostredkujú stretnutie s fanúšikmi a skupinou K13 – Košické kultúrne centrá spolu s telKE už túto nedeľu, 10. mája 2020, o 19:30 hod. Akustika bude hrať bezplatne výlučne pre vás, ale bude možné jej dobrovoľne prispieť.

Môžete si s nimi nielen zaspievať a zatancovať, ale aj preniesť sa a poprechádzať sa po slnkom zaliatych plážach Karibiku s podmaňujúcou hudbou reggae. A samozrejme im aj zatlieskať. Zaručene vám urobia dobrú náladu. Tak ako na ich mnohých vystúpeniach v Kasárňach/Kulturparku alebo v uliciach Košíc.

Pozitívna a veselá kapela prešla od svojho založenia v roku 2012 veľkou transformáciou, čo sa týka hudby aj zloženia. Speváka nahradili svojim gitaristom Palim Kovaľom a zmenili názov z N3O Akustika na Akustika. Po kombinovaní world music s folkom a ľudovou hudbou prišiel v ich repertoári na rad aj drum and bass, temné cigánske rytmy a oveľa viac reggae ako sme boli zvyknutí. Zmenilo sa nástrojové obsadenie v kapele, pribudli bicie, klavír, basgitara namiesto kontrabasu. Zostala však duchaplnosť textov, dominantný reggae žáner a rodinná atmosféra.

Mladí a talentovaní hudobníci svojimi pesničkami bavia poslucháčov každého veku. Vidieť ich v kluboch, na festivaloch, ale nemajú problém rozložiť mohutný kontrabas, gitary, husle, cajón, lesný roh či perkusie rovno na ulici a tešiť  netradičným koncertom okoloidúcich fanúšikov. Urobili to už tak nielen takmer v každom meste na Slovensku, ale aj vo Francúzsku či Taliansku. Teraz prídu rovno k vám domov prostredníctvom telKE.

Dnes má Akustika na svojom konte dva štúdiové albumy Vnímaj to svetlo a Zastavme svet. Zaznejú staršie, ale aj novšie skladby. Ich piesne sú v slovenčine, angličtine, ukrajinčine aj ruštine. Autormi chytľavých textov sú členovia kapely Tomáš Durkáč, Filip Činčala, Pavol Kovaľ, Jakub Slávik, Stanislav Rusyn, Peter Kovalčík, ale aj textár – Imrich Bartošík, ktorý je autorom textu k piesni Pridaj sa k nám, tak sa teda pridajme aj my a Sofia. Určite sa vás opýtajú cez svoj hit aj to Ako sa máš a my vieme, že to s Akustikou bude ešte  lepšie a veselšie a urobí vám krajší večer. Zavri oči a nechaj sa unášať hudbou, ktorá vás pohltí.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.