Amfiteáter naplní osobným čarom a najväčšími hitmi Kristína

Sympatická východniarka Kristína zaspieva svojim fanúšikom v košickom Amfiteátri. Spolu so svojim bandom otvorí letnú sezónu koncertom, ktorý sa uskutoční 31. mája o 18:00 hod. Speváčka zo Svidníka má na svojom konte už niekoľko albumov, z ktorých vyberie tie najväčšie hity, ktoré valcovali a valcujú hitparády.

Kristína Peláková hudobný talent prejavila už v detstve, keď sa v ľudovej škole umenia učila hrať na klavíri a spievať. Absolventka Konzervatória v Košiciach vyštudovala hudobno-dramatický odbor. Už počas štúdia jej osud skrížil cesty s producentom Martinom Kavuličom a legendárnym básnikom a textárom Kamilom Peterajom.

Už jej debutový album  „…Ešte váham“ (2008) získal zlatú platňu. Po prvom singli „Som tvoja“ nasledovala cover verzia piesne Beáty Dubasovej „Vráť mi tie hviezdy ’08“, duet „Zmrzlina“ s českou speváčkou Victoriou a singel „Ešte váham“, ktorý si neskôr vyslúžil aj nomináciu v kategórii Hit roka v súťaži Zlatý slávik.

Slovensko reprezentovala v roku 2010 na súťaži Eurovision Song Contest s piesňou „Horehronie“, ktorá sa stala celonárodným hitom a v rebríčku najhranejších songov IFPI sa udržala viac ako 100 týždňov. Za druhý album „V sieti ťa mám“ (2010) získala ocenenie platinová platňa. K tomuto roku sa viaže aj významné ocenenie Rádio Slávik a Hit roka.

Kristína naspieval aj oficiálnu hymnu Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2011 „Life Is a Game“. Narastajúci úspech v Českej republike jej priniesol ďalšie významné ocenenie, keď na udeľovaní cien hudobnej stanice TV Óčko získala cenu „Speváčka roka 2011“. Po vydaní albumu „Na Slnečnej strane sveta“ (2012) nahrala  viacero úspešných piesní. Na svojom konte má aj najpredávanejší výberový album „Tie naj“, obohatený o novinky, za ktorý získala 5-násobnú platinu za predaj. Jej najnovší album „Mať srdce“ vyšiel v minulom roku.

Pop-folková speváčka sa objavila aj v dvoch filmoch „Život je život“ a v rozprávke „Johankino tajomstvo“, ku ktorým naspievala úvodné piesne a natočila hudobné videoklipy. Svoj tanečný talent predviedla v súťaži Tanec snov, kde skončila na druhom  mieste a nafotila tiež ďalší exkluzívny kalendár.

Úspešná mladá umelkyňa viackrát po sebe vypredala koncerty v Českej republike i na Slovensku. Dokonca aj pražskú Lucernu, čo sa doteraz podarilo len jednej slovenskej speváčke – Marike Gombitovej. Amfiteáter v Košiciach je pre ňu ďalšou výzvou prilákať davy svojich fanúšikov a spievať pred veľkým publikom.

Vstupenky online:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.