Amfiteáter to odpáli rockovou hudbou

plagat open festPopulárna fínska kapela Stratovarius vystúpi na jednom z dvoch tohtoročných európskych koncertov exkluzívne na Slovensku, a to práve v Košiciach. Koncertný maratón pre milovníkov rockovej hudby pripravila spoločnosť K13 – Košické kultúrne centrá a agentúra EPG. Prehliadka slovenských rockových kapiel s hlavným aktérom zo zahraničia a pripravovaným veľkým hudobným prekvapením navyše je určená košickému publiku a návštevníkom mesta. Vynovený košický „amfik“ toto leto privíta ešte niekoľko mimoriadne zaujímavých hostí na Open Fest I, II a III.

Cieľom podujatí je predstaviť rockovým fanúšikom na pol dňa trvajúcej prehliadke niekoľko domácich rockových kapiel a za bezkonkurenčnú cenu k nim na záver pridať ešte jednu svetoznámu kapelu. Začínajúce skupiny dostanú možnosť zahrať si s hviezdnym hosťom na jednom pódiu a dostať sa do povedomia fanúšikom skvelej rockovej muziky. Zmyslom festivalu  je pomôcť domácim kapelám presadiť sa.

Na Open Feste I: v sobotu, 31.mája, sa okrem hviezdneho hosťa kapely Stratovarius predstavia: Meredith (Ke), Príjemná spoločnosť (Ke), Tristana (RV), Ravenclaw /Ke) a možno i ďalšie rockové skupiny. Skvelý hudobný maratón bude moderovať  legendárna rocková moderátorka Libuša, známa z veľkých festivalov  v Čechách.

„To samozrejme nie je všetko! Pracujeme na autogramiáde s hlavnými kapelami, fotografovaní výhercov s nimi, bude samozrejme aj pivo (súťažiaci ho budú priebežne vyhrávať), jedlo, ale usilovne pracujeme aj na ďalšom zatraktívnení diania v Košiciach,“ sľubujú organizátori.
Možno sa to bude zdať neuveriteľné, ale akcia Stratovarius + hostia štartuje na cene 10,- € za vstupenku. V dohľadnom čase sa ku kapele Stratovarius pridá ešte jedna európska veličina – ale kto si kúpi vstupenku skôr, má istotu, že kúpi 2 koncerty za 10 €!

Keďže je blízko aj deň detí, vstupenka je prispôsobená tomu, aby koncert mohli navštíviť rodičia s deťmi alebo starí rodičia s novou vyrastajúcou rockovou generáciou, pretože rock je hudba pre všetkých.

Kapelu Stratovarius netreba zvlášť nikomu predstavovať. Kariéru kapely vo veľkom budujú muzikanti od roku 1995, ktorý bol jedným zo zásadných v živote Strato, podobne ako to boli aj roky 2009 alebo 2003. Na európskej metalovej scéne sú jednou z najznámejších popri Nightwish, Children of Bodom, Sonata Arctica alebo novšie hudobne veľkolepí Wintersun.

Stratovarius sú znovuzrodení albumom Nemesis a mini-albumom a Unbreakable (oba 2013). Vrátili sa do prvej ligy melodického metalu a absolvovali rozsiahle turné s nováčikmi na scéne – Amaranthe. Pomerne dlhý čas v minulom roku bola singlová skladba Stratíkov – Unbreakable – najhranejšou vo všetkých fínskych rádiách. Nakoniec k nej bol aj natočený videoklip, ako druhý k albumu Nemesis. Prvým klipom sa stala príjemná Halcyon Days. Obidve hitovky budú samozrejme odohrané aj na koncerte v Košiciach, popri starších istotách z tvorby týchto velikánov melodického rocku/metalu.

Predaj lístkov: http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=19474

Zľavy/Discounts:  na predajných miestach si ZŤP môžu zakúpiť 1€ vstupné

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.