Amfiteátrom sa preženie sláčiková víchrica Apocalyptica s piesňami skupiny Metallica

Impozantný výkon hudobníkov môžu očakávať priaznivci  metalu na vystúpení štyroch fenomenálnych violončelistov z Fínska v košickom Amfiteátri. Skupina Apocalyptica sa tu zastaví v rámci turné APOCALYPTICA ‚PLAYS METALLICA‘ a pod holým nebom odohrá svoj aktuálny koncertný program doplnený o strhujúcu svetelnú show. Okrem skladieb z prelomového debutového albumu zahrá aj ďalšie klasiky skupiny Metallica. Ich vystúpenie si môžete užiť 18. augusta 2019 o 19:30 hod.

Severania sa kedysi dávno zapísali do povedomia ako sláčiková víchrica letiaca na tónoch piesní skupiny Metallica. Teraz budeme môcť zažiť ju aj na vlastnej koži a vypočuť si tento medzinárodný fenomén na vlastné uši. Svojimi výkonmi presvedčia, že to nie je len prirovnanie, ale skutočný uragán hudby, na vytvorenie ktorej stačia iba štyri violončelá.

Apocalyptica pôvodne vznikla ako projekt cover verzií Metallicy štyroch študentov helsinskej hudobnej akadémii Sibelius Academy, kde Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen, Max Lilja a Antero Manninen študovali klasickú hru na violončelo. Boli to však rebeli, ktorí si našli svoju vlastnú cestu a metal povýšili na vysoké umenie. A tak v roku 1993 vznikla Apocalyptica, ktorá už prvým albumom z roku 1996 Plays Metallica By Four Cellos, obsahujúci skladby výlučne od Metallicy, prelomila ľady hudobného priemyslu a časom sa práve hlavne vďaka nemu stala legendou. V roku 1998 uzrel svetlo sveta album Inquisition symphony, ktorý obsahuje skladby od viacerých tvrdých kapiel ako Faith No More, Sepultura či Pantera a tiež vlastnú tvorbu.

Od založenia vydala fínska orchestrálna rocková kapela desať štúdiových albumov s mnohými inštrumentálmi, založenými na violončele spolu s niektorými vokálnymi skladbami. Na oslavu 20. výročia debutového albumu skupina v roku 2016 znovu vydala novú verziu, ku ktorej pribudli úplne nové, nikdy predtým neuverejnené inštrumentálne nahrávky „Battery“, „Nothing Else Matters“ a „Seek & Destroy“.

Skupina príde do Košíc v zložení Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen, Perttu Kivilaakso a Mikko Sirén. Spojenie čelistov a metalových fanúšikov, dvoch nezlučiteľných svetov klasiky a hard rocku sa potvrdilo ako vydarená fúzia, o čom sa na koncerte presvedčíte sami. Čaká vás veľký severský hudobný nárez.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.