Art Film Fest prevedie divákov svetom kinematografie

Art Film Fest patrí medzi najväčšie slovenské filmové podujatia. Jeho 27. ročník ponúkne v dňoch 14. – 22. júna 2019 všetkým filmovým priaznivcom bohatý program, kreovaný snímkami z celého sveta, sprevádzanými účasťou ich tvorcov. Sedemnásť programových sekcií naplnia stovky diel najrôznejších žánrov. Chýbať nebude bohatý sprievodný program – hudba, výtvarné umenie či inšpiratívne prednášky a diskusie.

Medzinárodný filmový festival  vstupuje do ďalšieho ročníka s novou vizuálnou identitou. Je zosobnená tvárou mladej ženy, ako symbolu najpočetnejšej profilovej i vekovej skupiny festivalového publika. Dôraz je akcentovaný na termín a miesto konania ART FILM FEST-u, ktorý sa už po štvrtý raz bude konať na rôznych miestach v Košiciach, aj v priestoroch Kasární/Kulturparku, Kunsthalle/Hale umenia a Amfiteátri. Trojuholník, smerujúci na východ v logu vystriedal výrazný červený kruh.

Nový logotyp je logickým vývojom konceptu, ktorý vychádza zo symbolov na prehrávacom zariadení – play, pause, forward, stop a record. Červený kruh symbolizuje ukladanie filmových zážitkov a celkovej atmosféry festivalu priamo do myslí a sŕdc jeho divákov a fanúšikov. Zároveň plní viaceré funkcie. Jednou z nich je aj bodka za poradovým číslom ročníka festivalu.

Art Film Fest patrí medzi najdlhšie fungujúce domáce filmové podujatia. Na Slovensko každoročne prináša stovky kvalitných filmov a množstvo sprievodných akcií. Počas ostatného ročníka premietol viac ako 200 filmov – celovečerných i krátkometrážnych, pripravil viacero diskusií, výstav či koncertov, ale privítal tiež desiatky slovenských i zahraničných hviezd filmového sveta. Navštívilo ho viac ako 20 000 divákov. V priebehu deviatich júnových dní ponúkne aj pripravovaný ročník výber toho najvýznamnejšieho, čo súčasná kinematografia ponúka.

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.