Balkan Bashavel, to je šantenie v rytme balkánskej hudby

Balkan Bashavel, ktorý sa po prvý raz chystá v Kasárňach/Kulturparku 30. októbra, nenechá nikoho pokojným. Temperamentná zábava, ktorá si získala tisíce fanúšikov v Českej republike a na Slovensku, ponúkne množstvo balkánskych beatov a cigánskej muziky, dávku cumbie, hravé reggae, electro-swing a tanečné kreácie pod taktovkou obľúbeného DJ dua MALALATA. Ako hostí si pozvalo českú kapelu THE LOVE SONGS ORCHESTRA a českého DJa LE PETIT NICOLAS.

malalata3MALALATA, teda Roman Lalík a Jakub Kmošena, sa venuje spoločnému DJingu už takmer deväť rokov. Pod ich vedením pulzovali nielen stredoeurópske kluby, ale predstavili sa aj v Nemecku, Rakúsku, Belgicku, Japonsku, Mexiku či na Malte. Predviedli sa aj na festivaloch Pohoda, Uprising, Grape či na jednom pódiu s esami ako Parov Stelar Band, Goran Bregovič a Fanfare Ciocarlia.

Svoj balkánsky cirkus rozbalia o 21. hodine. Je známe, že táto formácia nezostáva publiku nič dlžná a nestalo sa, aby sa na ich koncertoch niekto nezabával. Vystúpenia slovenskej dvojky sú nespútanou show, plnou nákazlivej energie a stopercentného nasadenia. Príďte sa „nakaziť“ dobrou náladou a balkánskou hudbou, ktorá každého postaví na nohy. Celonočné šantenie s dvojicou MALALATA a ich hosťami z Prahy doplní tanečník Peter Vajda, ktorý rozhýbe publikum.

Päťčlennej úderke balkánskeho strihu The Love Songs Orchestra, ktorá odohrá živý koncert, velí kapelník Tomáš El Checo Průša. Divoká a dravá energia, silné emócie, dokonalé prepojenie medzi kapelou a publikom – to všetko charakterizuje každé jedno vystúpenie tejto noblesnej dychovky a jej osobité podanie balkánskej muziky, najmä známych melódií z filmov režiséra Emira Kusturicu.

Šikovný pražský DJ Le Petit Nicolas je nováčikom na českej balkan beats scéne. Tradičné balkánske dychovky od neho nečakajte. Je totiž priekopníkom moderných fúzií balkánskych rytmov s ďalšími hudobnými žánrami.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.