Balkan Bashavel v záplave endorfínov šťastia

Energiou nabitú šou s dídžejským duom Malalata budú môcť tancachtiví Košičania opäť zažiť na obľúbenej párty Balkan Bashavel. Na tú sa môžu začať chystať, pretože onedlho to Jakub Kmošena s Romanom Lalíkom v Kasárňach/Kulturparku znovu roztočia. Návštevníkov rozpália 16. novembra o 21:00 hodine. Kto ich už zažil, neoľutoval. Tentoraz si so sebou privedú zaujímavých hostí.  Na východ prídu s DJ Dr. Teslom a prešovskou kapelou BDHS – Blikajúci dychový hudobný systém.

Hudobný projekt dvoch šikovných a charizmatických DJ-ov dokáže v okamihu sekundy odštartovať poriadny bašavel. Sety plné cumbie, reggae, cigánskej hudby či electro swingu predviedli už na stovkách klubových akcií a festivalov doma aj v zahraničí. Vždy energické a nespútané vystúpenia si naplno užívajú spolu s publikom.

Malalata sa nedávno vrátila z Mexika a vydala sa na československé turné. Stihla vydať aj svoj historicky prvý remix. Tisíce fanúšikov zabávajú hudbou v štýle balkan beats. Balkan Bashavel oslavuje už siedmy rok, aj keď dvojica spolu účinkuje už jedenásť. Jesenné turné nebude len o hudbe. Chalani pripravujú aj sprievodný program a prekvapenie v podobe inovovaného dizajnu pódia a merchandise novinky. Sľubujú, že počas celej noci neprestanete loviť endorfíny do zásoby.

Príďte sa rozdivočiť v rytmoch temperamentného Balkánu, živelnej cigánskej muziky, kolumbijskej cumbie a parížskeho electro-swingu. Jedným z hostí je DJ Dr. Tesla. Jeho otcom je Balkánec, mamou hudba sveta, tetou zase gipsy, strýkom klezmer, bratom reggae a sestrou folklór. On sám nevie, čí je, ale zo všetkých si vzal to najlepšie, aby bavil ľudí vybranými selekciami. Stále ostáva skromný, no medzi svoje top vystúpenia počíta afterparty po koncerte Dubioza Kolektiv a chorvátsky festival Goulash Disko.

Stalo sa už tradíciou, že súčasťou bashavelu je vždy živá hudba. Tentoraz to bude BHDS – Blikajúci Dychový Hudobný Systém, ktorý vznikol za účelom preskúmania možností živých hudobníkov hrať hudbu, ktorá sa vyvinula na elektronických hudobných zariadeniach a nástrojoch. Skupina skúša, aký vplyv má tanečná hudba späť na akustickú produkciu. Traja zo štyroch členov (Tomáš Paľo, Tomáš Urban a Lukáš Gulden) sa stretli v skupine „Dzigy Džabur and Black Revolution Band“ a neskôr pôsobili aj v skupine „Cyklišťanka“, ktorá sa venovala pouličnej cyklistickej hudbe. Štvrtý člen Jaroslav Janek pribudol neskôr.

Blikanie je výsledkom celoživotnej vášne elektrikára a saxofonistu Lukáša. Živé koncerty BDHS sa dajú opísať výrazom „Dychové Dance Inferno“ (DDI). Skupina vytvára akustický analógový hluk, bez použitia zosilňovacej techniky. Ich vystúpenia pripomínajú techno párty s klubovou svetelnou šou.

Presvedčte sa sami, že stráviť noc tancovaním s Malalatou a jej hosťami je veľkým zážitkom. Nechajte sa vtiahnuť do víru zábavy do skorých ranných hodín.

Vstupenky online:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.