Bashavelenie s DJ duom Malalata je o hudbe z Balkánu

Ten pravý Balkan Bashavel môžete opäť zažiť v Kasárňach/Kulturparku. Poteší a najmä znovu roztancuje  svojich priaznivcov. Zaručene dobrá, až bláznivá zábava sa na parkete rozprúdi už 19. januára 2019 o 21:00 hod. Ako sme už zvyknutí, duo Malalata, teda Roman Lalík a Jakub Kmošena v pruhovanom oblečení, vás spolu s hosťami naisto rozbláznia ako zvyčajne. V ich spoločnosti sa ani nenazdáte a bude svitať.

Na všetkých čaká množstvo balkánskych beatov a cigánskej muziky, dávka cumbie, hravé reggae, electro-swing a tanečné kreácie. Slovenská dvojica dídžejov, ako ste už mali možnosť niekoľkokrát sa presvedčiť, nezostáva svojmu publiku nič dlžná. Doteraz sa ešte nestalo, aby sa na bashaveli niekto nezabával. Nespútaná show je plná nákazlivej pozitívnej energie a postaví každého na nohy, ktoré sa budú samovoľne hýbať.

Púchovskí chalani neprídu na „mejdan“ sami. Ako už býva zvykom, okrem DJ setov zahrá aj živá kapela. Tentoraz do Košíc príde šesťčlenná formácia San Borondon Cyclo Fanfaria. Voľné nomádske hudobné zoskupenie hrá tradičné piesne zo všetkých kútov sveta. Do tanca hrá pestrú zmes world music, balkánskych, cigánskych a židovských melódií. Chýbať nebudú ani piesne a rytmy zo španielsky hovoriacich krajín.

Skupina spontánne vznikla v roku 2004 na Kanárskych ostrovoch. Životný štýl jej členov je úzko spojený s cestovaním, predovšetkým na bicykloch a vytváraním formácií s lokálnymi hudobníkmi a umelcami. Hudobníci sa učia tradičné folklórne, ale aj autorské piesne od ľudí, s ktorými sa stretávajú a z miest, v ktorých sa pohybujú a následne ich rozširujú ďalej. Ich vystúpenia sú často improvizované, s prvkami kabaretu, textu a cirkusu. Legendami opradená partia potulných muzikantov vydala dva štúdiové albumy.

Spestrením večera bude pražský producent a DJ Le Petit Nicolas, ktorý namixuje kráľovskú porciu chytľavých melódií, úderného beatu a predstaví najznámejšie kúsky z global bass scény. Je priekopníkom moderných fúzií balkánskych rytmov s ďalšími hudobnými žánrami. Bashavel to bude riadny, tak nie je o čom premýšľať, ale treba prísť a zabaviť sa.

Vstupenky online:

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.