„Bashaveliť“ znamená dobiť si energiu a dobre sa zabaviť s Malalatou a jej hosťami

Držte si klobúky a ruky hore. Bláznivé tanečné kreácie v rytmoch balkan beats, gypsy music, reggae a world music odštartuje obľúbený Balkan Bashavel. V Kasárňach/Kulturparku sa s DJ duom MALALATA a jeho hosťami budú môcť stretnúť Košičania 14. apríla. Nespútaná show a pravé tanečné šialenstvo  pod taktovkou Romana Lalíka a Jakuba Kmošenu vypukne o 21:00 hod. Charizmatických chalanov z Púchova bude počas večera sprevádzať aj pražský DJ Le Petit Nicolas, ktorý je priekopníkom moderných fúzií balkánskych rytmov s ďalšími hudobnými žánrami a naživo zahrajú a zaspievajú aj Sendreiovci.  

Ako sme už zvyknutí, večery s Malalatou sú plné nákazlivej energie a stopercentného nasadenia. Sety plné cumbie, reggae, cigánskej hudby či electro swingu, ktoré budú servírovať návštevníkom hudobní mágovia v typických pruhovaných tričkách, nenechajú nikoho bez pohybu. Dokážu totiž vyburcovať davy do tanca, ktorý sa zvyčajne nekončí jedným kolom. O tom, že sú v tom naozaj majstri, presvedčili na svojich nespočetných klubových akciách a festivaloch nielen doma, ale aj v zahraničí.

Energické a nespútané vystúpenia si naplno užívajú spolu s publikom, s ktorým sa pravidelne zabávajú už mnoho rokov. Predviedli sa už vo Francúzsku, Nemecku, Rakúsku či na Malte a ich nákazlivá šou neminula ani Japonsko, USA a Mexiko. Na jednom pódiu sa objavili s mnohými poprednými predstaviteľmi svojho žánru ako sú Parov Stelar Band, Goran Bregović, Mahala Rai Banda, Fanfare Ciocarlia a N.O.H.A, Nouvelle Vague, Nneka, Dunkelbunt, Parno Graszt, Watch Clan, Shantel alebo Kormac.

Dvojica DJ-ov sa na pódiu i pod ním postará o skutočnú party a jedinečnú atmosféru, ku ktorej nepochybne prispejú aj Sendreiovci. Tí určite rozohrajú všetky žilky. Rómska hudba učarovala od nepamäti mnohým z nás. Svoje o tom vedia aj manželia Sendreiovci z Kokavy nad Rimavicou z okresu Poltár, ktorí svojím talentom spievať a hrať rómske piesne spolu so svojou kapelou Kokavakére Lavutára ohúrili a očarili nielen mnohých Slovákov, ale žnú jeden úspech za druhým aj v zahraničí. Ich hudba znie aj v americkom filme Sherlock Holmes Hra tieňov. Naživo si ich budeme môcť vypočuť aj na balkánskom bashaveli.

Vstupenky online:

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.