Bienále animácie Bratislava bude jedna veľká rozprávka

Rozprávkovým svetom prevedie detských divákov medzinárodný festival animovaného filmu pre deti v Kunsthalle/Hale umenia počas troch dni. V dňoch 11. – 13. októbra sa tam totiž uskutoční XIII. Bienále animácie Bratislava. O možnosť zahlasovať o svoj najobľúbenejší film neprídu ani košickí žiaci základných škôl, ktorí sa budú môcť zapojiť do celoslovenskej súťaže. Premietať sa budú animované filmy z celého sveta. 

bab_2016_plagat_web-page-001Poslaním festivalu je umožniť umeleckú konfrontáciu animovanej tvorby pre deti, vytvárať podmienky pre jej hodnotenie a podporovať tak všestranný rozvoj tohto výnimočného druhu umenia.

Bienále animácie Bratislava organizuje medzinárodný dom umenia pre deti Bibiana a od začiatku spolupracuje s medzinárodnou organizáciou UNICEF. O víťazoch v súťaži rozhoduje medzinárodná porota, ktorá udeľuje významné ocenenia. Film s najvyšším počtom hlasov od publika získa Cenu detského diváka. Z predchádzajúceho ročníka si ju odniesol film Miesto na metle režisérov Maxa Langa a Jana Lachauera z Veľkej Británie. Hlavnú cenu – Cenu Viktora Kubala získal film Moja mama je lietadlo ruskej režisérky Julie Aronovej.

Ponuka je naozaj bohatá a od začiatku až do konca to budú rozprávky, rozprávky a len rozprávky, na aké si len deti pomyslia. V Kunsthalle/Hale umenia sa ich vystriedajú desiatky. Veď, kto by si nechal ujsť príležitosť vidieť to naj, čo kedy pre detského diváka vytvorili dospelí.

Počas festivalu budú vystavené detské ilustrácie slovenských autorov z Bienále ilustrácií Bratislava, ktoré mohli vidieť návštevníci v budove Bravo v  Kasárňach/Kulturparku v júli tohto roka.

PROGRAM:

11. 10. 2016

              MEDZINÁRODNÁ SÚŤAŽ BAB 2016

09:00  – premietanie pásiem súťažných filmov pre deti 1. stupeň ZŠ

11:00 –  premietanie pásiem súťažných filmov pre deti 2. stupeň ZŠ

16:00 –  ČAROVNÝ  SVET ANIMOVANÉHO  FILMU

premietanie zaujímavej výberovej kolekcie filmov z histórie slovenskej animovanej tvorby,

určenej širokej a odbornej verejnosti.

18:00 – NAJLEPŠIE Z ANNECY 2014 /80´/

premietanie unikátnej kolekcie víťazných filmov z troch ročníkov Medzinárodného festivalu animovaných filmov v Annecy  (Francúzsko) pre širokú a odbornú verejnosť

12. 10. 2016

             MEDZINÁRODNÁ SÚŤAŽ BAB 2016

09:00 – premietanie pásiem súťažných filmov pre deti 1. stupeň ZŠ

11:00 – premietanie pásiem súťažných filmov pre deti 2. stupeň ZŠ

16:00 – VESELÁ ANIMÁCIA VLADIMÍRA MALÍKA

premietanie kolekcie veselých animovaných filmov pre deti z tvorby významného  slovenského výtvarníka, animátora a režiséra

18:00 – NAJLEPŠIE Z ANNECY 2016

premietanie unikátnej kolekcie víťazných filmov z troch ročníkov Medzinárodného festivalu  animovaných filmov v Annecy (Francúzsko) pre širokú a odbornú verejnosť s odborným úvodom člena programového tímu MFF Annecy Sébastiena Sperera (Francúzsko)

13. 10. 2016

              MEDZINÁRODNÁ SÚŤAŽ BAB 2016

09:00 – premietanie pásiem súťažných filmov pre deti 1. stupeň ZŠ

11:00 – premietanie pásiem súťažných filmov pre deti 2. stupeň ZŠ

16:00 –  NAJLEPŠIE FILMY FAMU

predstavenie výberovej filmovej kolekcie animovaných filmov k 25.výročiu vzniku Katedry animovanej tvorby FAMU Praha, určené pre širokú a odbornú verejnosť

18:00-  NAJLEPŠIE Z ANNECY 2015

premietanie unikátnej kolekcie víťazných filmov z troch ročníkov Medzinárodného festivalu   animovaných filmov v Annecy  (Francúzsko) pre širokú a odbornú verejnosť

Registrácia na dopoludňajšie premietanie pre školy na e-mailovej adrese martin.dani@k13.sk.

 

 

 

 

 

 

  

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.