Billy Barman zavŕši vydanie albumu Zlatý vek veľkou hudobnou show ZRUŠENÉ!!!

Na základe nariadenia Ústredného krízového štábu SR, podľa ktorého sa zakazuje usporiadanie všetkých verejných podujatí v krajine z dôvodu hrozby epidémie nového koronavírusu, bol koncert zrušený.

Desať koncertov na Slovensku a dva v Čechách odohrá kapela Billy Barman, na ktorých predstaví svoj nový album Zlatý vek. Neobíde ani Košice, kde fanúšikov čaká play list plný nových skladieb. V Kasárňach/Kulturparku vystúpi 16. apríla 2020 o 19:00 hod.

Novinkou je prírastok Jozef Čabo, ktorý sa postará o pôsobivý lightdesing, konceptuálne prepojený s témou nového albumu. Barmanov bude sprevádzať blízka alternatívno-rocková skupina Bad Karma Boy, ktorá sa žánrovo pohybuje na rozmedzí indie popu, indie rocku, psychedelického popu a do istej miery i folku. O after párty do rána sa postará legenda nočných klubov DJ Yanko Kral.

Od poslednej štúdiovej nahrávky Billy Barman Dýchajúce obrazy uplynuli viac než tri roky, ktoré kapela vyplnila úspešným projektom Potichu s dievčatami zo SĽUK-u. Túto kapitolu sa Barmani rozhodli uzavrieť a pohnúť sa ďalej. Výsledkom čakania je album, ktorý má ambíciu prekračovať pomyselnú hranicu medzi undergroundom a mainstreamom.

Ako naznačujú už zverejnené single Doba doba a Červená armáda, kapela sa na novom albume rozhodla nezostať vo svojej komfortnej zóne a vydať sa iným smerom. Nový prístup a zvuk umocnila zmena dlhoročného producenta Mareka Rakovického (Lavagance), ktorého nahradil Tomáš Lobb (LUUVER).

„V posledných mesiacoch sme naozaj všetku svoju pozornosť a energiu venovali novým skladbám. Už sa neskutočne tešíme na to, že ich budeme môcť zahrať naživo svojim fanúšikom,” vraví bubeník Matej Ruman.

Slovenská alternatívna kapela počas svojho pôsobenia získala päť víťazstiev vo viacerých kategóriách Radio_Head Awards do Rádia FM, počnúc nováčikom a zároveň koncertnou kapelou roka 2009 až k oceneniu singel roka 2015, ktorým sa stala pieseň Mladým chýba vojna. Albumom roka 2016 sa stali Dýchajúce obrazy.

Súčasnú zostavu tvoria Juraj Podmanický – spev, gitara, Jozef Vrábel – gitara, spev, Juraj Labaj – basová gitara, Jakub Tvrdík – klávesové nástroje a Matej Ruman – bicie.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.