Blizzard rozprúdi krv energickou rockabilly country hudbou

Košická country skupina Blizzard, ktorá vlani ohlásila koncertom Návrat znovuzrodenie kapely, prichádza v novom roku s novinkami vo svojej hudobnej tvorbe. Pesničky z vlastnej produkcie si bude môcť publikum vypočuť 16. januára 2020 o 19:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku.

Koncert energickej hudby v podaní hudobníkov sa bude niesť v štýle rockabilly country. Rockabilly je jedným z prvých hudobných podštýlov rock and rollového hudobného žánru, ktorý vznikol na juhu Spojených štátov na začiatku 50. rokov minulého storočia. Tento termín vznikol zložením slov rock and roll a hillbilly, čo je vlastne country zmiešané s bluesom a swingom. Hlavnými predstaviteľmi tejto hudby boli určite Johnny Cash, Carl Perkins a Bill Haley. Postupne sa z hillbilly prechádzalo do rockabilly štýlu, čo znamená, že veľkú časť tejto hudby ovplyvnil rock and roll.

Miešanie hudobných žánrov je obľúbenou „alchýmiou“ mnohých muzikantov. Takúto atmosféru navodí počas večera aj Blizzard. Ako prezradil basgitarista a spevák Štefan Glaubic, ich priaznivci si budú môcť vypočuť piesne z ich CD Stratené údolie, ale aj z pripravovaného druhého albumu. Členovia skupiny tvrdo pracujú na jeho vydaní. „Vystúpenie bude ukážkou súčasnej country hudby značne ovplyvnenej rockovou scénou.“

Vznik kapely sa datuje do roku 2003. Po troch rokoch spoločného hrania vydala CD. Skladba „10. marec“ kraľovala na čele rebríčka Country hitparády Rádia Regina až päť týždňov. Blizzard koncertoval na Slovensku i v Maďarsku. Pred desiatimi rokmi to však hudobníci zabalili. Po dlhom čase však nástroje oprášili a v rovnakej zostave sa na hudobnej scéne objavili znovu v roku 2017 a ohlásili návrat.

Na pódiu to rozbalia Peter Petrík – gitara a spev, Ivan Galambosh – gitara a spev, Brunhilde „Hilda“ Linsel – husle, Štefan Glaubic – basgitara a spev a Slavomír Petík – bicie.

Vstupenky online:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.