Bloom rátajú minúty do ich prvého koncertu v Kasárňach/Kulturparku

Bratislavská kapela Bloom s neprehliadnuteľnou červenovlasou speváčkou Barborou Drahovskou sa vo štvrtok predstaví košickým fanúšikom v Kasárňach/Kulturparku v pavilóne Papa.

Kapela Bloom vznikla na konci roka 2009 ako akustický projekt Barbory Drahovskej a Lukáša Kyšku. Po dlhých mesiacoch domáceho hrania a koncertoch nahrali EP platňu, ktorá vyšla v lete 2011. Rozšírili zostavu o basgitaristu Yogiho Grausa a bubeníka Ajdžiho Saba, vďaka čomu dostala kapela nový rozmer.  Ich prvou piesňou bola A Song For You. 

bloom3

Barbora Drahovská priznala, že na východ sa vždy veľmi tešia. „Je to pre nás taká dovolenka s aktívnym oddychom pri hudbe,“ povedala o štvrtkovom blížiacom sa koncerte. V Kasárňach/Kulturpaku to bude ich prvé vystúpenie. „Vždy sme prišli iba ako návštevníci koncertu,“  neskrývajú nadšenie z toho, že teraz to bude naopak. „Tešíme sa na našich kamarátov a ľudí, ktorí prídu na koncert.“
Fanúšikovia sa môžu tešiť na čisto akustické prevedenia skladieb. „Niektoré v tejto úprave budeme hrať po prvýkrát. Pripravili sme si aj jeden fingerstylový cover skladby Deep river Blues od Doca Watsona,“ dodala speváčka skupiny Bloom.
Veronika Cholewová

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.