Blues jedného otca, muža na materskej dovolenke

LETO V PARKU

S monodrámou Blues jedného otca, ktorá mala premiéru v júni, príde počas Leta v parku pobaviť publikum Divadlo SpozaVoza. Jej autor Peter Palik sa inšpiroval knihou Petra Šabacha Putovanie morského koňa. Hlavnou témou je  život muža na „materskej dovolenke“. Text je v mnohom autentickou výpoveďou autora a nesie v sebe stopy dokumentárneho divadla. Predstavenie bude v Kasárňach/Kulturparku v budove Alfa 29. júla o 19:00 hod.

Rozprávačom a hlavným hrdinom príbehu je barový muzikant (Miro Mihálek), ktorý vyhovel svojej žene v túžbe po kariére a sám sa podujal viesť domácnosť a vychovávať ich spoločného potomka. Pocity barového muzikanta v kontraste s každodennými „materskými“ povinnosťami vkladajú do monodrámy humor, ktorý je plný sarkazmu a irónie.

Hra okrem iného poukazuje na rôzne predsudky, stereotypy a problémy, spojené s partnerským spolužitím a výchovou dieťaťa. Je to strastiplná cesta muža k uvedomeniu si vlastnej hodnoty, ktorá je korunovaná bezhraničnou otcovskou láskou.

Cieľovou skupinou sú najmä rodičia, ktorí si podobnou skúsenosťou prešli. Miro Mihálek svoje rozprávanie dopĺňa aj hrou na gitare, ktorá u divákov podnecuje imagináciu a ilustruje nálady a situácie. Autorkou hudby je dvojnásobná mamička Andrea Kružliaková.

Trnavské Divadlo SpozaVoza je profesionálnym divadlom, ktoré bolo založené v roku 2012 absolventmi KBT VŠMU. Činnosť začalo až v roku 2015 vytvorením prvej inscenácie pre najmenšie deti s názvom Ružová rozprávka. Keďže divadlo, ktoré dáva priestor mladým umelcom, ale aj študentom vysokých škôl umeleckého zamerania, nemá vlastný priestor, vždy hosťuje na rôznych miestach. Vytvára divadelné inscenácie pre deti, mládež, ale aj dospelých. Okrem divadelných inscenácií SpozaVoza pripravuje literárno-hudobné večery na rôznorodé témy.

Vstupenky online:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.