Bluesový dvojkoncert s Dášou Kostovčík  a The Youniverse

Vo februárovej koncertnej ponuke nájdu priaznivci hudby zaujímavé podujatie. Na pódiu v Kasárňach/Kulturparku sa 22. februára o 19:00 hod. predstavia a svojich fanúšikov potešia dve kapely. Privítame známu speváčku Dášu Kostovčík a jej band a s alternatívnym blues-rockom na čele so speváčkou Tammy Nižňanskou, sprevádzanou spevákom a gitaristom Jergušom Oravcom, vystúpi skupina The Youniverse.

Náladu na dvojkoncerte nepochybne pozdvihne spoluautorka veľkých hitov ako sú Hey Now, Thinking About You, Yes or No či Melody, bývala členka kapely Peter Bič Project Dáša Kostovčík. Už nejaký čas žne úspechy aj ako sólová speváčka. Michalovčanka, žijúca v Košiciach vystupuje s novou kapelou, v ktorej na gitaru hrá Filip Kluknavský, bicie má v rukách Martin Lecho Lechman a na klávesoch hrá jej manžel Matúš Pavlík alias PauLeak, ktorý pracuje na piesňach aj pre iných interpretov.

Po prvom sólovom singli Yes or No, ktorý vyšiel ešte v závere roka 2016, Dáša prekvapila s emotívnou skladbou Balada, ktorú otextovala a naspievala v slovenčine na hudbu Matúša Pavlíka. Ide o prvú skladbu v rodnom jazyku. Od pesničiek, ktoré spievala doteraz, sa neodlišuje len tým. Inšpirovala ju ľudová melodika a vplyv folklóru cítiť aj v texte. Pôvodne mala byť určená pre niekoho iného, kto sa venuje tomuto štýlu alebo do nejakej rozprávky či divadelného predstavenia. Nakoniec sa autori rozhodli nechať si ju. Vo všeobecnosti sú všetky Dášine piesne dynamické a plné energie, ktorá sa prenáša aj na jej poslucháčov. Takže sa máme na čo tešiť.

Z originálnej hudobnej tvorby bratislavskej kapely The Youniverse možno očakávať bluesové motívy, pretkané elektronikou, psychadelic soundom Kalifornie 70. rokov, ktorý vkusne oblieka do moderného šatu a surf rockom, podtrhnuté vintage vplyvmi. Vystúpenie je ozvláštnené o excentrické tanečné pohyby Tammy. Zaznejú skladby z ich debutového EP Raise Hell Kid. Kapela, ktorá vznikla v roku 2015, systematicky pracuje na vlastnej tvorbe a profiluje svoj štýl a zvuk. Hudobnú štvoricu dopĺňajú basgitarista Martin Štefanec a mladý bubeník Peter Schön.

Tammy ako každé dieťa zo slušnej rodiny chodila na klavír, ale v štrnástich prestala, čo ju dodnes mrzí. Ako 11-ročná založila so spolužiačkou rapové duo. Hip-hop ju úplne pohltil. Nikto v jej okolí ale nerobil hudbu. Až neskôr sa zoznámila s Jergušom. On bol prvý človek s kapelou, koho stretla a navyše hral blues. Za to, že dnes spieva, vďačí vlastne jemu. Ukázala, že spievať naozaj vie, a tak to spolu ťahajú už tretí rok.

Vstupenky online:

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.