BoBALET prehovorí rečou tela do duše divákom

plagat_final_maly (2)Tanečná skupina BoBALET z Košíc vystúpi už tento štvrtok v Kasárňach/Kulturparku  s tanečným predstavením Art Dance 2014. K divákom prehovorí rečou tela premiérovými choreografiami Slzy mora, Svedomie, Dom bábik, Let č. 358, Move, Medúzy,  I dance for you, Leo, Výkrik, Kde si, Chiara? a Počiatok. Predvedie tanec, ktorým vyjadrí svoje pocity.

Aktívna práca BoBALETu sa začala v novembri 1998 a umeleckou vedúcou zoskupenia aktívnych tanečníkov vo veku od 16 do 30 rokov je Bobba Brella. Už po roku sa svojimi vystúpeniami predstavili celému svetu na Svetovej zimnej univerziáde v Poprade. Tanečná skupina pracuje pri Súkromnej umeleckej škole na Hroncovej ulici. Mladí amatérski tanečníci systematicky pracujú na zvyšovaní svojich technických kvalít formou klasického, džezového tanca a moderných techník. Ich úsilie je korunované úspechmi počas reprezentácií Slovenska a mesta Košice na domácich a medzinárodných súťažiach a festivaloch. Predstavili sa už v Českej republike, Poľsku, Maďarsku, Taliansku, Nemecku, Grécku, Srbsku a Chorvátsku. BoBALET má za sebou celý rad vystúpení v show programoch, na plesoch a vystúpenia typu art na divadelných scénach. a v televízii.

Svoje skúsenosti BoBALET zúročuje organizovaním medzinárodného festivalu moderného scénického tanca ART DANCE KOŠICE, ktorý si môžu prísť vychutnať všetci milovníci tanca a pohybu. Celé sa to v Kasárňach/Kulturparku roztočí v rytme hudby o 19. hodine. Organizátori zaručujú, že sa z výkonov tanečníkov bude krútiť aj hlava.

Tanečná skupina pracuje naozaj pod odborným vedením. Ich choreografka a pedagogička  Boba Brella je držiteľkou  viacerých cien. Je majsterkou sveta z rokov 2009 a 2011 v scénickom tanci World Dance Masters Poreč – Chorvátsko, ceny Mesta Košice 2011, ale aj hlavnej ceny GRAND PRIX 2013 na medzinárodnej tanečnej súťaži v Paríži, ktorú získala za najlepšiu choreografiu v tanečnej súťaži H&T 2013 v Bratislave, hlavnej ceny Sozopoľská panoráma – Bulharsko 2011, hlavnej ceny z International Dance Competition Hellas v Aténach – Grécko 2010, 2007 a ďalších významných ocenení doma i v zahraničí (ČR, Poľsko, Taliansko, Nemecko, Srbsko…). BoBALET Dance Company si ľudia pamätajú z účinkovania v ŠD Košice, z televíznych obrazoviek z programov Drišľakoviny či Kaviareň Slávia, ale svoju výraznú pečať zanechali aj v umeleckom projekte Imaginácie.

Kto je zvedavý, čo nové si pre svojich priaznivcov natrénovali, tak by si mal kúpiť čím skôr vstupenku za 5 eur na zaujímavé a profesionálne vystúpenie. V predaji budú hodinu pred začiatkom predstavenia na mieste jeho konania. Rezervovať si ich však môžete na e-mailovej adrese petra.balintova@k13.sk.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.