Bratislavská kapela Trilobeat vydáva album, ktorý spája brehy

Už dlho sa na domácej scéne neobjavil interpret, ktorý by bol sledovaný  takým množstvom rôznorodých hudobných fanúšikov. Zdá sa, že bratislavská kapela Trilobeat sa univerzálnym jazykom prihovára priaznivcom džezu, progrocku či popu. Ich skladby majú intelektuálnu hĺbku, a predsa zostávajú riadené hlavne prirodzene plynúcimi emóciami, ktoré sprevádzali už ich vznik. V týchto dňoch vydávajú svoj debutový album, ktorý spája brehy a predstaviť sa s ním prídu mladí hudobníci aj do Kasární/Kulturparku. Vypočuť si ich budeme môcť už 4. apríla 2019 o 20:00 hod.

„Niektoré kompozície sú staré aj viac než 7 rokov. Kedysi dávno, ešte v mojej detskej izbe, z pretlaku emócií vznikali nápady – následne sa roky vyvíjali až do dnešnej podoby…,“ opisuje začiatok procesu debutu kapely klavirista a skladateľ Jakub Mikula. „Album je taká zbierka historických vykopávok v súčasnom šate,“ smeje sa.

Hudobný projekt Trilobeat vznikol v roku 2017. Atmosféru stavia na klavírnych kompozíciách Jakuba Mikulu, ktoré sú dopĺňané melodikou priečnej flauty a vokálom Kataríny Mikulovej. Rytmiku kapely tvoria – na basgitare Norbert Neuschl (King Shaolin, Celeste Buckingham) a na bicích nástrojoch Marek Sasko (Horehigh, Matej Vavra Band, Genius Locci).

Nahrávanie albumu trvalo od jesene do jari v SMT štúdiu v Bernolákove pod zvukárskou taktovkou Martina „Bakyho“ Bakoša. „V procese bolo miesto pre zvukára,“ zhodnotil spoluprácu v dokumente z nahrávania, „Veľa času sme venovali hľadaniu zvuku ešte pred nahrávaním  – a myslím, že výsledok stojí za to.“

Kapela koncertuje ako kvarteto, no nahrávanie zahŕňalo  aj spoluprácu s rôznymi hosťami – na gitare Peter Zajaček (Medial Banana, Frankie Kimono) a Martin Bakoš (Mudhole, Millhouse), na perkusiách Roman Kovacs (La3no Cubano, Erik Šulc & Tribal Colours).

Za svoju existenciu stihol Trilobeat odohrať viacero významných koncertov, napríklad sa predstavili ako hosť na turné kapely Ľudové Mladistvá a aj na krste ich CD v Štúdiu 1 Slovenského rozhlasu. Tiež vystúpili na akcii Jazz Fest Vráble a odohrali viacero klubových koncertov.

Do Košíc nepríde Trilobeat sám, ale privedie si hostí. Za mysterióznou postavou Erwin Kite sú štyria muzikanti, ktorých ste na klubových pódiách Slovenska už mohli vidieť. Ján Kopčák (sax), Radoslav Šulek (gitara), Eduard Kiss (bicie nástroje) a Miťo Samuely (basgitara) sa predstavia s repertoárom v štýle jazz-fusion, ktorý tvoria ich autorské, ale aj prevzaté skladby.

Vstupenky online:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.