Bubenícka špička Antonio Sanchez potvrdzuje majstrovstvo každým úderom

Päťnásobný víťaz Grammy Awards, autor hudby k oscarovému filmu BIRDMAN a skvelý bubeník Antonio Sanchez príde 26. apríla do Košíc na Jazz Days do Kasární/Kulturparku so svojím projektom Antonio Sanchez and Migration. Je jedným z najrešpektovanejších súčasných bubeníkov, ktorý zažiaril v spolupráci s Pat Methenym. Sprevádzať ho budú elitní hudobníci z New Yorku. Spolu s ním vystúpia Seamus Blake (tenor saxofón a EWI), John Escreet (piano) a Matt Brewer (akustická i elektrická basa).

Vypočujte si pozvánku na koncert famózneho umelca.

Soundtrack k ocenenému filmu je zvláštny tým, že po celý čas počuť iba Sanchezovu biciu súpravu. Spletité polyrytmy plynú s dokonalou prirodzenosťou a zároveň s citom pre melodickosť s neskutočne expresívnymi emóciami, eleganciou a prepracovanosťou.

Antonio je poctivý džezový muzikant v tom zmysle, že inšpiračne vyčerpal svojich dôstojných predchodcov Jacka De Johnetta či Tonyho Wiliamsa a urobil pár krokov dopredu. Svoje majstrovstvo potvrdzuje každým úderom. Už päťkrát si vybubnoval cenu Grammy a spolupracuje s takými hudobnými velikánmi ako je Pet Metheny, Chick Corea, Gary Burton, Joshua Redman, Chris Potter, Danilo Perez, Avishai Cohen, Dee Dee Bridgewater, Dianne Reeves alebo Miguel Zenon.

Medzi kritikmi i poslucháčmi obľúbené sólové albumy patrí napríklad New Life (2013), ktorý vyhral prestížnu cenu German Echo Jazz Award.

Sanchez nepatrí len k rytmickým bubeníkom, ale dokáže zo svojho nástroja s ľahkosťou dostať tiež melódiu, vyhrať sa s ňou a zrozumiteľne ju interpretovať v kontexte skladby. Využíva asi všetky možnosti farieb tónov, ktoré mu nástroj ponúka. Na koncerte určite ukáže, prečo patrí medzi bubenícku a hudobnú elitu.

Kto ešte nepočul pôvodom mexického fenomenálneho bubeníka a oceneného skladateľa Antonia Sancheza naživo, má možnosť to napraviť. Do Kasární/Kulturparku príde s novým albumom Migration. Tešiť sa môžeme na neopakovateľnú a kreatívnu nálož hudby, ktorá hovorí zložitou, avšak krásnou rečou duše súčasného človeka. V programe Migration cítiť okrem precízneho, moderného a energického jazzu vplyvy ďalších žánrov.  Pracuje s celou škálou dynamiky a tak ako vždy, predvedie aj v Košiciach nesmiernu technickú zručnosť. Jeho štvrtý sólový projekt obsahuje 60 minút dlhú skladbu The Meridian Suite, ktorá je kompozične vypracovaná tak, ako žiadny z jeho projektov predtým. Kasárne/Kulturpark rozbubnuje vzácny hosť o 19:30 hod.

Antonio Sanchez (1971) sa narodil v Mexiku a na bicie začal hrať v piatich rokoch. Študoval klavír na Národnom mexickom konzervatóriu, neskôr na Berklee College of Music v Bostone v štáte Massachusetts. Od roku 2002 je členom skupiny Pat Metheny  Group.

maxresdefault

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.