BuranoWského Lúč nám zažiari cez obrazovky

K sérii LIVE stream koncertov prostredníctvom telKe sa v týchto dňoch pridá aj popový spevák, gitarista, skladateľ a textár Tomáš Buranovský. Vypočuť si ho budete môcť už dnes, 21. mája 2020 o 19:30 hod. Finalista súťaže Československo má talent 2, semifinalista 3. ročníka SuperStar, víťaz autorskej súťaže Košický zlatý poklad 2010 a účastník súťaže svetovej hudobnej stanice MTV: Cover of the month s piesňou Cake by the Ocean má svojim priaznivcom naozaj čo ponúknuť. Okrem už známych a napočúvaných hitov aj úplne čerstvú novinku – skladby z najnovšieho albumu Lúč. Prekvapením bude špeciálna live verzia songu, ktorý je súčasťou platne.

Speváka, vystupujúceho pod umeleckým menom BuranoWski, netreba zvlášť predstavovať. Jeho pesničky znejú v éteri a sú notoricky známe. Okrem iných aj skladba Lúč, z ktorej sa stal okamžite hit a videoklip k nemu má už viac než štvrť milióna zhliadnutí. Námet na vizuál, ako aj scenár, strih a réžiu má na svedomí Laco Rychtárik. Pieseň Poslednýkrát sa stala ústrednou melódiou seriálu Hniezdo. Nedávno mu vyšiel singel Súboj, ktorý bol predzvesťou nového albumu. K radosti z vecí, ktoré sú zdarma (zážitky), vás nakopne nebaladická, ale rytmická a temperamentná pieseň Každý deň. Oproti iným je z iného súdka a nepochybne roztancuje, čo v týchto neľahkých chvíľach potrebuje každý z nás. Je oslavou života a nabáda ňou žiť aktívnejšie. Ako spieva, tak si na chvíľu vypnite mobil a užívajte si obyčajné, ale krásne veci.

Či sa hociktorá skladba stane hitom, nie je nikdy dopredu známe. Podľa Tomáša by to malo vždy vychádzať z hĺbky duše a srdca autora a malo by to byť úprimné. V jeho prípade niet o čom polemizovať. Jeho piesne oslovujú široké publikum hneď po prvom vypočutí. O to viac sa tešíme, čo prinesie jeho najnovší počin, ktorý ešte nevychladol. Malú ochutnávku si preto nenecháme ujsť.

Rodák z Malej Idy pri Košiciach má hudbu v krvi. Jeho otcom je bývalý sólista folklórneho súboru Železiar a rytmus a lásku k hudbe nasával už od detstva. Jeho hudobnú kariéru naštartovala spevácka súťaž SuperStar v roku 2007. Do finále sa síce neprebojoval, ale skladal piesne a spieval. Skúšal to aj v Talente a dostal sa až do finále. Následne vydal album, ktorý mu nepriniesol veľkú slávu. Svetlo do jeho hudobnej kariéry mu priniesla pred tromi rokmi skladba Lúč, ktorá mu rozsvietila cestu a ukázala smer, že hudba je to, čomu sa má naplno venovať. A my máme čo príjemné počúvať a on nám bude hrať a spievať. Na jeho live koncerte nebudeme chýbať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.