Cassovia Gipsy Fest postaví na nohy každého diváka

Po ôsmy raz vytvorí počas Leta v Kulturparku nefalšovanú atmosféru plnú rómskeho temperamentu, šarmu, talentu a emócií festival Cassovia Gipsy Fest pod taktovkou Ladislava Vasiľa. Rómska hudba rôznych žánrov, spev a tanec budú znieť v parku 19. júla 2021 od 18:00 hod. Aj tentoraz to bude program plný vášne, radosti i žiaľu v podaní umelcov z tejto komunity, ktorá má muzikálnosť zakódovanú v génoch a zaručene rozprúdi krv v žilách divákov.

O zábavu sa tentoraz postarajú sólová speváčka známeho speváckeho zboru Čercheňóra – Hviezdičky Anička Oláhová & Band, rompopová kapela Lomnické čháve z Veľkej Lomnice, ktorá hrou a spevom uchváti dušu a nepotrebuje na to noty, ohnivé gitarové Duo Farsa, hrajúce vášňou nabité inštrumentálne popflamenco, Nicola, Jó Band, Trio Delikates s hosťom G. Silvayom a Komunitné centrum Družstevná pri Hornáde.

Niektorí účinkujúci sú už priaznivcom rómskej kultúry dobre známi, niektorí vystúpia po prvý raz. Za sedem ročníkov sa na pódiu vystriedali desiatky rómskych umelcov. Z Čiech to bol Antonín Gondolán, z Nemecka Clif Canalas, z domácich Kmeťovci, Arpi Farkaš, Šani Sási, Duo Farsa, Anička Oláhová, Lomnické čháve, Ľoli Paradička, bratia Kudráčovci, Maťo Kamaro, Diny KE a mnoho ďalších.

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.