Catherine Biocca a Botond Keresztesi pozývajú na plavbu umením

Spoločná výstava talianskej umelkyne Catherine Biocca a rumunsko-maďarského umelca Botonda Keresztesiho Dry Deep Dive With Iustitia/Suchý hlboký ponor s Justíciou nás necháva nazrieť do pestrosti dnešného súčasného umenia. Návštevníci sa v Kunsthalle/Hale umenia vo video diele Catherine Biocca dostanú od na hompáľajúcu sa loď na hladine mora, nad ktorou sa vznáša prízrak starorímskej bohyne spravodlivosti Justície. V bazéne zas nájdeme maľby Botonda Keresztesiho, ktoré nadväzujú na vodnú alebo naopak piesočnatú tematiku.

Celá výstava, ktorá potrvá od 15. júla 2021 do 13. augusta 2021, reaguje na pôvodný kontext dnešnej Haly umenia, niekdajšej verejnej plavárne a tematiku plavby, plávania, kúpania sa či rekreácie pri vode. Prezentácia umelcov je súčasťou letného programu galérie VUNU pod kuratelou Nikolasa Bernátha a maďarského hosťa Petra Benczeho.

Catherine Biocca (nar. 1984, IT) žije a pracuje v Berlíne. Po štúdiu politických vied v Ríme študovala výtvarné umenie u Georga Herolda na Kunstakademie Düsseldorf a v roku 2014 v Rijksakademie van beeldende kunsten v Amsterdame. Vo svojej práci často formuje prostredia, ktoré vytvárajú autonómiu od vlastnej reality diváka.

Botond Keresztesi (nar. 1987, RO) je rumunsko-maďarský umelec, ktorý sa venuje maľbe, kresbe a miestne špecifickým inštaláciám. Remixovaním odkazov z histórie umenia, populárnej kultúry, virtuálneho priestoru a každodenného života sa jeho obrazy kryštalizujú do fragmentovanej reality snovej krajiny.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.