ONLINE!!! Celeste Buckingham cíti, že nastal čas potešiť slovenské publikum

Zo slnečného raja, z ostrova Madeira, sa speváčka Celeste Buckingham vracia na Slovensko aj s novým singlom Feel, aby po čase opäť potešila slovenských fanúšikov. Pripravila pre nich koncerty, ktoré sú v tejto náročnej dobe balzamom na dušu. Pozdraviť príde aj košické publikum, ktorému predstaví nielen novú pieseň, ktorá je predzvesťou pripravovaného albumu, ale zaspieva aj už dobre známe a obľúbené hity. Na jej vystúpenie sa môžete tešiť v Kasárňach/Kulturparku 2. decembra 2012 o 19:00 hod., ktoré bude z pochopiteľných dôvodov iba online. 

K aktuálnej novinke vyšiel aj videoklip, ktorý režíroval Michal Nemtud. Speváčku zobrazuje v rôznych podobách. „Všetky zobrazené ženy som ja. Spoločne s režisérom som chcela ukázať môj nový domov, Madeiru. Je to krásne miesto a Michal našiel umelecký spôsob ako ju zobraziť. Bavilo ma behať bosonohá po ostrove, len tak si spievať na pláži a verím, že aj z videoklipu cítiť čistú emóciu, ktorá je za pesničkou Feel,“ uviedla  Celeste Buckingham.  Poslucháči si budú môcť užiť pekné chvíle s ňou tentoraz naživo na koncerte. Sprevádzať ju budú jej dvorní hudobníci King Shaolin.

Základ skladby vznikol ešte na začiatku pandémie. “Je to prvá vec, ktorú som nahrala doma v izolácii,” povedala úspešná speváčka a autorka. S producentom Matejom Vávrom pri tvorbe spolupracovala na diaľku, hlavne cez videohovory, jednotlivé časti skladby nahrávali každý samostatne. “Bola to pre nás nová skúsenosť. Ale zistili sme, že sa to dá aj takto a kultúra aspoň takto žije,” dodala.

Počas pobytu na Madeire si speváčka na diaľku prevzala po štvrtý a poslednýkrát Cenu SOZA pre najhranejšieho mladého autora (do 25 rokov). Životné skúsenosti i nový domov mali aj vplyv na samotnú tvorbu. Do Portugalska odišlo dievča, na Slovensko sa vracia sebavedomá žena s jasným postojom k životu: “Stále sa pohybujem v pope, to ostáva rovnaké. Skladby teraz vychádzajú z iných emócií. Sú od ženy, ktorá si už v živote niečím prešla, je oveľa viac sebavedomá a ovláda lepšie spôsob, ako svoje emócie vyjadriť.“

Celeste Buckingham sa narodila vo Švajčiarsku. Do troch rokov žila na Aljaške, potom sa presťahovala na Slovensko, kde vyrastala a začala hudobnú kariéru. Jej matka je švajčiarskeho pôvodu a otec je americký lekár. Jej predkovia boli tiež iránskeho, írskeho, anglického a ruského pôvodu. Má sestru Carmel Buckingham, ktorá s ňou spieva duet „Gone“. Je finalistkou druhej série Česko Slovenskej SuperStar. V roku 2012 vydala svoj debutový album Don’t Look Back a bola nominovaná na MTV Europe Music Awards v kategórii Best Czech and Slovak Act. V roku 2013 získala OTO ako speváčka roka. Bola nominovaná aj na Radio Disney Music Awards v Amerike. Momentálne žije na Madeire.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.