Cesta slnečnou električkou s N3O Akustika

Zo sychravého počasia mohla dnes popoludní návštevníkov festivalu USE THE C!TY vytiahnuť jazda električkou. Tá bola naplnená slnečným slovenským reggae v podaní N3O Akustika.

Sami o sebe hovoria, že spájajú reggae tón z Jamajky s chladom tatranského vetra. V električke sa teda vyskytli vedľa gitary a cajonu aj kontrabas, píšťala či husle. Texty a melódia ich piesní prelínajú výrazné frázovanie reggae so slovenským folklórom, pričom vzniká unikátna melódia lahodiaca mladším aj starším ročníkom.

V električke číslo 6 sa tak viezli ľudia, ktorí sa nikam neponáhľali a užili si cestu od Staničného námestia až po Námestie Maratónu mieru. Jednou z nich bola aj pani Terézia, ktorá sprevádzala svoju dcéru: „Bývame v Košiciach len týždeň, ale Julka je veľkým fanúšikom tejto kapely, tak za mnou prišla so slovami „mami poď“. Páči sa mi to. Je to také zvláštne, ale pekné. Milé.“

Na trase sa návštevníci netradičného koncertu hýbali nielen v tónoch reggae, ale aj vďaka kľukatej trase. Živým príkladom toho bol spevák kapely Dominik Varchola, ktorý balansoval uprostred na svojom pódiu. „Dúfam, že všetci počujete, rozumiete a vnímate,“ zahlásil uprostred trasy, počas ktorej stihli odohrať viacero svojich piesní ako Cesta z Babylonu či Matka Zem. Na otázku, ako sa mu hralo, reagoval: „Hralo sa parádne. Vždy som v mestskej hromadnej doprave skúšal udržať rovnováhu. Aj teraz to bolo ako lietať, tým, že sa to tu tak hýbalo.“

text: Magdaléna Haľková, foto: Tomáš Čižmárik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.