Charkov ponúka priestor pre umeleckého rezidenta

Charkov je druhé najväčšie mesto na Ukrajine s populáciou 1,5 milióna obyvateľov. Mesto bolo založené v 17. storočí. V dnešnej dobe je jedným z najdôležitejších vedeckých a kultúrnych centier krajiny, rovnako ako centrum žiakov s viac ako 150 000 študentov, vrátane 9 000 zahraničných študentov z 90 krajín. Charkov je mesto s bohatou kultúrnou tradíciou, šiestimi veľkými divadlami, mnohými múzeami, koncertnými sieňami a galériami. Má tucet knižníc s viac ako 6,5 milióna kníh.

chakrko1-612x300

Galéria Charkov City

Galéria výtvarného umenia Charkov City je jednou z prvých galérií na Ukrajine. Bola založená v roku 1996 a od roku 1997 je súčasťou Asociácie Art – galéria Ukrajiny . Hlavnou úlohou galérie je popularizácia súčasného umenia Charkova , Ukrajiny a zo zahraničia. Je jedným z najdôležitejších centier súčasného umenia v Charkove a dobre známy aj za hranicami mesta . V priebehu posledných 15 rokov sa v nej organizovalo asi 400 výstav, kurátorských projektov a umeleckých podujatí, ale aj medzinárodných sólových a skupinových výstav umelcov z Rakúska , Veľkej Británie , Nemecka , Francúzska, USA , Poľska, Ruska, Moldavska , Izraela a Arménska.

Má za sebou viac než 200 kultúrnych podujatí: predstavení, koncertov, komorných hier, literárnych večerov, prednášok, kurzov, módnych prehliadok. Každý druhý rok organizujú v galérii ” Non Stop Media “, bienále mladého a súčasného umenia v Charkove a na Ukrajine. .Umelec v rezidencii bude mať možnosť byť aktívnym účastníkom bienále .

Hala galérie má približne 120 m² expozičných plôch s moderným interiérom a profesionálnym vybavením.

Čo ponúkame?

– dvojmesačný pobyt v Charkove na Ukrajine: od marca do apríla

– zdarma ubytovanie (zariadenie s kuchyňou)

– honorár: 500 € za mesiac

– cestovné náklady

– materiálové náklady až do 500 €

Umelec je zodpovedný za zdravotné poistenie.

Čo požadujeme?

Hľadáme slovenského umelca, ktorý je otvorený spolupráci s miestnymi umelcami. Individuálny umelec, žiadne dua alebo skupiny. Úlohou umelca je zhotoviť počas rezidenčného pobytu jednu exhibíciu/výstavu, ktorá bude na konci prezentovaná.

Elektronicky zašlite v anglickom jazyku krátky životopis vrátane mena, adresy, telefónu , e-mailu s motivačným listom, v ktorom popíšte svoju motiváciu ísť do Charkova a projekt, ktorý by ste tam chceli realizovať. Nezabudnite doplniť aj vaše portfólio. Prihlášky posielajte do 3. februára  e-mailom na: zuzana.kotikova@kosice2013.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.