Chris Dave a jeho Drum Hedz ukázali ako sa hrá jazz

Kvalitná jazzová a soulová hudba prilákala v piatok večer (11. 4.) do Kasární/Kulturparku zhruba päťstovku divákov. Na úvod sa pódia zhostilo prešovské inštrumentálne trio Inside Group, ktoré narýchlo zaskakovalo za zostavu muzikantov zgrupenú okolo košického bubeníka Martina Janočka, ktoré si hovorí Detská porcia, nakoľko sa im zranil basgitarista.

Po približne polhodinke ich vystriedal Eugen Vizváry (klávesové nástroje) a jeho projekt Part One. V ňom bolo možné na pódiu vidieť viacero známych mien. Okrem Martina Valihoru, ktorý popri bicích nástrojoch s prehľadom zvládol aj úlohu organizátora celého podujatia, obsadil post basáka Oskar Rozsa a iní. Dominantou bola nepochybne hosťujúca Anita Soul, ktorej hlas bol skvelým kontrastom popri prevahe inštrumentalistov v kapele. Prestávky medzi jednotlivými koncertami vypĺňal svojou produkciou DJ Vec.

Večer však patril americkej bubeníckej hviezde Chrisovi Davovi a jeho kapelke Drum Hedz. Kvarteto Isaiaha Sharkleya na gitare, Keyona Harolda na saxofóne, Nicholusa McNacka na basgitare a už spomínaného Chrisa Dava na bicích predviedlo košickému publiku, ako sa hrá pravý a nefalšovaný americký černošský jazz. Po vyše hodine muzikantskej kvality si publikum samozrejme vyžiadalo aj prídavky, kde sa muzikanti v rámci improvizácií zahrali aj s motívmi viacerých hitov hviezd súčasnej americkej hudobnej scény.

Text, foto a video: Tomáš Čižmárik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.