„Chutný“ Týždeň francúzskeho filmu „Créme de la créme“

Na svoje si prídu milovníci francúzskych filmov, ktoré sa premietajú v Bratislave i ďalších 12 slovenských mestách. Od 19. do 23. marca si môžu francúzsku kinematografiu pozrieť diváci aj v Košiciach na dvoch miestach – v Kasárňach/Kulturparku a vo Výmenníku Brigádnická na festivale „Créme de la créme“. Francúzsky kultúrny inštitút na Slovensku ho pripravil v spolupráci s mediálnou spoločnosťou Film Europe Media Company v rámci Mesiaca frankofónie. Počas jedinečného podujatia bude premietnutých desať filmov, niektoré tituly boli doteraz iba v limitovanej a festivalovej distribúcii.
cover final (1)

Filmová prehliadka „Créme de la créme“ nenadväzuje na tradíciu Medzinárodného festivalu frankofónneho filmu FIFFBA ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Ide o samostatnú nesúťažnú filmovú prehliadku, ktorá je orientovaná na kvalitný francúzsky film. Pre slovenského diváka je francúzsky film veľmi príťažlivý vďaka svojmu osobitému šarmu a humoru, originálnym príbehom, tematickej rôznorodosti a aj vysokej filmárskej profesionalite. Veľkú časť portfólia filmov spoločnosti Film Europe tvoria práve súčasné francúzske filmy, ktoré zožali koncom minulého roka na Festivale francúzskeho filmu v Prahe veľký úspech.

Návštevníci sa môžu tešiť na naozaj pestrý program. Prostredníctvom filmu “S Moliérom na bicykli” sa diváci vyberú napríklad na vizuálne podmanivú cestu malebným pobrežím Atlantiku, ale čaká na nich ešte niekoľko príťažlivých titulov ako Tango Libre, Lurdy, Z prezidentskej kuchyne, Renoir, Mníška, Paris – Manhattan, Asterix a Vikingovia, Čarovný kolotoč, ale aj Oliver Twist.

Od 19. do 21. marca sa bude premietať v Kasárňach/Kulturparku, od 22. do 23. marca vo Výmenníku Brigádnická. Dňa 22. marca diváci uvidia až štyri filmy po sebe, v záverečný deň si pozrú tri tituly.

Cena jednorázového vstupného je 4 €, zľavnené lístky budú pre študentov a seniorov za  2 €. Permanentka na celú prehliadku bude stáť 15 € a zľavnená permanentka vyjde na 11 €.

Viac o filmoch nájdete tu: program

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.