Ci hutorim, ty vole! Východniar zostane východniarom aj v Prahe

S prvou hrou pre dospelých, ktorá mala premiéru v závere minulého roka, sa divákom predstaví Bardejovské divadlo aj v Košiciach. Česko-slovenská komédia o Slovákoch žijúcich v Prahe Ci hutorim, ty vole! humorným spôsobom zobrazuje život ľudí, ktorí odišli za prácou do zahraničia, kde si (ne)vytvárajú domov, (ne)prispôsobujú sa a (ne)strácajú svoju identitu „vychodňara“. Inscenáciu Jozefa Jenča uvedie v Kasárňach/Kulturparku 1. marca 2020 o 18:00 hod.

Pre tento región s vysokou nezamestnanosťou je téma cestovania ľudí za prácou mimo svojho domova nanajvýš aktuálna. Častokrát neodchádzajú iba dočasne, ale natrvalo. Autor pracuje s východoslovenským dialektom. To, že umiestnil postavy do nie tak vzdialeného zahraničia – do Prahy, otvára aj ďalšiu tému. Existencia Československa naše krajiny stále spája a zároveň rozdeľuje.

Bardejovské divadlo je zoskupením profesionálnych a ochotníckych hercov, ktorých cieľom je tvoriť divadelné inscenácie pre rôzne vekové skupiny a vypĺňať tak medzeru kultúrnej ponuky v Bardejove a okolí. Víziou je vytvoriť v meste divadelnú tradíciu a obohatiť ponuku voľnočasových aktivít o kvalitné lokálne divadelné umenie, ako aj dať možnosť ľuďom z mesta a regiónu stať sa aktívnou súčasťou divadla, ktoré vzniklo v septembri 2017. Jeho prvou inscenáciou je hra pre deti a dospelých Tri prasiatka a vlk.  Koncom roka 2018 k nej pribudla hra Adonis a jeho hosť a v roku 2019 prvá hra pre dospelých Ci hutorim, ty vole!

Vstupenky online:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.