Coming out v tanečnej performance Jozefa Vaľa zo sveta futbalu

S netradičným tanečným predstavením Coming out na tému Homofóbia vo futbale vystúpi v Kasárňach/Kulturparku choreograf a performer Jozef Vaľo. Sólové tanečné divadlo si budú môcť diváci pozrieť 15. novembra 2021 o 18:00 hod.

Tanečná performance upriamuje pozornosť na „coming out“ vo svete futbalu,  v ktorom v súčasnosti nemáme žiadneho hrajúceho homosexuála po coming out a kde v celej histórií môžeme hovoriť o troch hráčoch. Hovorí o homofóbnej atmosfére futbalových podujatí a sveta futbalu, kde si viac ako 70 percent fanúšikov ani neuvedomuje, že skanduje homofóbne pokriky. Poukazuje na koncept hraníc, ktoré určujú, čo môže a čo nemôže futbalista robiť, ako sa môže či nemôže správať.

Autor s touto problematikou pracuje z opačnej strany. „Ahoj, som Jozef. Som homosexuál a hanbím sa za to, že neskutočne zbožňujem futbal. Bizarné, ja viem. Presne ako sa hanbiť, že ste gay, ak ste futbalista.“

Toto nie je jediná bizarnosť. V predstavení pracuje s  Drag Lipsync či s ideou kostolnej kázne. Skrz túto bipolaritu chce poukázať, že môžete mať rád čokoľvek, že môžete byť ktokoľvek a stále môžete byť dobrým futbalistom… – človekom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.