Crippled Black Phoenix nadelil fanúšikom nezabudnuteľnú show

Prvý večer mesiaca sa v Kasárňach/Kulturparku niesol v znamení rockovej hudby. Britská kapela Crippled Black Phoenix sa v rámci svojho turné „The New Dark Age Winter Tour 2015 A.D.“ už po niekoľkýkrát vrátila na Slovensko, aby pre svojich verných fanúšikov prichystala nezabudnuteľnú show.

Hudobníci z Anglicka na seba nenechali dlho čakať a krátko po dvadsiatej hodine odštartovali koncert piesňou Rise Up and Fight. Napriek tomu, že atmosféra bola komornejšia, návštevníci sa postarali o skvelú odozvu a výkony kapely odmeňovali búrlivým potleskom.

Toto hudobné zoskupenie dostáva často prívlastky ako „superskupina“ či „post-rockoví“ interpreti. Justin Greaves, zakladateľ hudobného projektu, tieto pomenovania odmieta. Ich tvorbu nám opísal ako „dark rock“.

Pôvodne sa malo uskutočniť 25 koncertov počas dvadsiatich piatich dní. Dva koncerty v Rumunsku museli zrušiť, pretože miesto konania postihol požiar.

Gitaristu Justina Greavesa sme sa opýtali, čo ich čaká po momentálne prebiehajúcom turné: „S Belindou a mojou druhou kapelou Se Delan dokončujeme náš druhý album, takže to ma čaká po príchode domov. Myslím, že potom budem plánovať nahrávanie nového albumu Crippled Black Phoenix. Určite chystáme aj ďalšie koncerty s kapelou.“

Podujatie bolo spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

 Text: Nikola Dirlaková

Foto: Matej Jánošik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.