Deň, čo mal dávno prísť skutočne príde s Gladiatorom

V rámci Gladiator Akustik Tour II sa populárna slovenská skupina zastaví aj v Košiciach. Svojim priaznivcom predstaví osvedčené hity, ale aj pesničky z najnovšieho albumu Deň, čo mal dávno prísť. Na východ to má Gladiator namierené 21. marca 2019. Vystúpi v Kasárňach/Kulturparku o 19:00 hod. V poradí ich štrnáste  CD vyšlo na Štedrý deň po prvom oficiálnom singli Keď som s ňou. Je na ňom aj prvá vianočná skladba, na ktorú skupina Gladiator čakala takmer 30 rokov. Nahrala ju spolu s Detským dievčenským speváckym zborom a Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu.

Novinka z ich dielne obsahuje celkom 12 skladieb, pričom štyri z nich sú už dobre známe. Sú to tie, ktoré kapela vydala v posledných troch rokoch ako single – Milióny ciest, Zhora dole, Ty si tá a spomínaný singel, ktorým ohlásili vydanie albumu Keď som s ňou. Okrem titulnej piesne, rovnomennej s názvom albumu obsahuje aj skladby Poď do vody Možno to chce čas, Nič nemá cenu ako ty, Lepší človek, Mám ťa rád, Ty si tá, a okrem orchestrálnej vianočnej skladby je na ňom aj jej akustická verzia.

Nahrávka stálice slovenského pop rocku je postavená na výrazných melódiách a zaujímavým spôsobom sa vracia ku gladiatorskej albumovej prvotine naspievanej v slovenčine Viem, kde boh spí z roku 1999. Album Deň, čo mal dávno prísť obsahuje skladby Georgia Babulicu a Mika Hladkého. Textami prispeli aj Vlado Krausz a Milan Hodál. Album nahrávala skupina Gladiator prevažne v štúdiu Randal v Seredi a na master dohliadal Zoli Tóth.

Kapela veľa koncertuje. Momentálne pokračuje v akustickom turné. Predstavujú na ňom aj nové piesne a ich najbližším cieľom je pustiť sa do príprav na 30. výročie skupiny. GLADIATOR predstaví okrem overených hitov ako Láska, Bonboniéra, Keď sa láska podarí, Kúpim si pekný deň aj staršie skladby v prerobenom akustickom prevedení, ktoré kapela už dlhodobo nehrávala. Budú medzi nimi skladby Viem, kde boh spí, Okno z prstov, Pieseň čiernych vrán, ale napríklad aj skladba zo sólového albumu speváka Mika Hladkého Achillova päta.

Príjemné večery s Gladiator hudbou budú sprevádzané skvelou atmosférou a prerozprávanými príbehmi z reálneho života chalanov z kapely. „Prerobiť rockové vypaľovačky ako Hlavu maj hore i Nemôžem dýchať do akustickej formy nás veľmi baví, pretože skladby týmto vyvolávajú úplne iné pocity a nálady. Okrem toho sa teším, že si zahráme aj veci zo starých albumov ako Babylon hotel alebo Cesta do neba a taktiež na blízky klubový kontakt s našimi fanúšikmi, ktorý bude iný ako na koncertoch v halách a na festivaloch,“ hovorí spevák Miko Hladký.

Skupinu Gladiator založila v roku 1989 trojica bratov Miko, Maroš a Dušan Hladkí spolu s Georgeom Babulicom. Žánrovo sa prikláňali k metalu a medzi ich najväčšie hudobné vzory patrili skupiny Metalica a Sepultura. Po dvoch rokoch úspešného účinkovania na amatérskych koncertoch a festivaloch dostala kapela ponuku od českého hudobného vydavateľstva Zeras na nahratie debutového albumu, ktorý vyšiel v januári 1992 po anglicky spievaný album Desnignation. Videoklip s piesňou Profitable Losses odvysielala hudobná stanica MTV, bol to prvý klip kapely zo Slovenska. V roku 1993 vyšiel ich druhý anglický štúdiový album Made Of Pain. Videoklip so skladbou My World vysielala stanica MTV aj nemecká Viva. V priebehu ďalších štyroch rokov vydali ešte tri štúdiové albumy v angličtine, Third Eye, Dogstime a Legal Drug. Na piatom Legal Drug, vydanom v roku 1997, bola záverečnou piesňou aj prvá pieseň so slovenským textom Slovenská. Odvtedy interpretujú skladby v slovenčine. Dnes majú na svojom konte vrátane nového 14 štúdiových albumov. Vo februári 2018 vydali koncertný záznam Gladiator Akustik Live.

Vstupenky online:

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.