Deti budú sadiť rozprávkové stromy

Mikuláš prinesie deťom darček v podobe divadelného predstavenia Stromy v podaní Divadla Štúdio tanca Banská Bystrica. V Kasárňach/Kulturparku sa bude 6. decembra odvíjať zázračný príbeh o tom, ako sa rodia umelci a ako rôzne druhy umenia premieňajú každodenný život na nevšedné zážitky. V tento deň budú až dve podujatia v budove Alfa. Prvé sa začne o 14. a druhé o 17. hodine. Obidve budú identické, zmení sa iba obecenstvo.

stromy_A3

Nová tanečná rozprávka podľa rovnomennej knižnej verzie od Gurama Petriašviliho Stromy, určená pre detského diváka, bude aj o tom, ako umenie empatie a porozumenia stojí v strede všetkých umení, ako môžeme uvidieť klíčiť jagavé semienka, aj ako rozpoznáme múzy okolo nás. Predstavenie má originálnu hudbu, je nádherne výtvarne dotvorené a spolu so skúsenými tanečníkmi v ňom účinkujú aj deti. Na pódiu vystúpia tanečníci z umeleckého súboru divadla Tibor Trulík, Lenka Rajchmanová, Marie Knapová, Jakub Jeňo, študenti Konzervatória Jána Levoslava Bellu a deti zo Súkromnej základnej školy Fantázia.

Mnohí sa sťažujú, že dnešné deti nevnímajú krásu klasického umenia. Ukážeme im ju v pútavom príbehu zo zázračného mestečka. Bez zbytočného moralizovania odkrýva podstatné veci – tie, ktoré sú očiam neviditeľné. Tie, kvôli ktorým treba otvoriť srdce a zasadiť stromy. Inscenáciu naštudovali tanečníci pod režisérskou taktovkou Zuzany Hájkovej. Autorkou scenára je Uršula Ferenčuková.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.