Detskej kreativite sa medze nekladú

Obdivovatelia módy si na vernisáži výstavy Fashion Kid Lab prišli na svoje. Výtvory talentovaných detí zaujali predovšetkým rodičov. Organizátori čakajú, že zo šikovných detí vyrastú módni návrhári.

Otvorenie výstavy, ktorá bude v pavilóne Foxtrot Kasární/Kulturparku prístupná do 26. októbra  spestrilo vystúpenie študentiek Konzervatória na Exnárovej ulici v Košiciach. Na tvorbe celého projektu sa podieľalo dvadsať dievčat a jeden chlapec. Vlastnú autorskú produkciu zhotovovali dva a pol týždňa. Návštevníci si modely mohli pozrieť  v pavilónoch Foxtrot a Echo.

Koordinátorku Fashion Kid Labu Janu Bučkovú prekvapili najmä slečny zo základných škôl: „Myslím, že mnohé dievčatá majú predpoklady na to, aby sa stali módnymi návrhárkami. Na prípravu kolekcie sme mali veľmi málo času, ale predsa sa nám podarilo vytvoriť krásne modely hodné uznania. Deti to veľmi bavilo. O svojich výtvoroch diskutovali aj doma s rodičmi. Bolo na nich vidieť, že mali záujem.“    

Všetky detské výtvory a model, ktorý vytvorili spolu s návrhárom Marcelom Holubcom, budú prezentované aj počas podujatia Košice Fashion Week 2014 v Kunsthalle/Hale umenia 27. októbra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.