Diváci dostanú trojitú porciu hudby. King Shaolin privedie Táslerovho „ducha“

Oficiálna kapela Celeste Buckingham King Shaolin chystá klubové turné „King Shaolin Maresi Tour 2017“. V Košiciach poteší svojich priaznivcov 24. marca. V Kasárňach/Kulturparku vystúpi o 20:00 hod. spolu so skupinami Jeno´s Brothers a The Parentals. V programe predstaví skladby zo svojho druhého albumu Play Against The Rules. Chýbať nebude ani prvý cover v ich repertoári – hit Ivana Táslera Duch človeka, ku ktorému natočili aj tematický videoklip.

“Pri príležitosti jubilea 20 rokov pôsobenia kapely IMT Smile  nás oslovilo Rádio Expres s otázkou, či by sme mali záujem spraviť cover tejto legendárnej slovenskej kapely. Bola to zaujímavá výzva, nakoľko tvorím výlučne v anglickom jazyku, takže naša odpoveď znela kladne,” uviedol frontman Dominik Štofko na margo prvého singla spievaného v rodnom jazyku.

Skladba nesie rukopis kapely King Shaolin, pričom “duch” Ivana Táslera ostáva prítomný. “Mali sme kladné ohlasy po tom, ako sme skladbu zahrali naživo v Rádiu Expres. V kapele sme sa zhodli na tom, že sa nám song v tej forme, ako ho hráme, veľmi páči. Následne sme dospeli k záveru, že by bolo krásne ho mať ako singel,” skonštatoval kapelník Michal Neffe.

S klipom je spokojná aj samotná kapela. “Klip sme sa snažili poňať abstraktne a účinkuje v ňom Petra Krbaťová, niekoľkonásobná majsterka a vicemajsterka Slovenska v hiphop solo/duo formáciách, ktorá stvárňuje dušu snažiacu sa dostať von zo škrupiny, ktorej hovoríme telo. Spočiatku sa snaží oslobodiť z metaforického tela, ktoré predstavuje figurína, aby sa na konci klipu duša mohla spojiť s ďalším telom, ktoré sa k nej prihovára,” priblížil námet klipu frontman.

Kapela King Shaolin pôsobí na hudobnej scéne od roku 2011 a tvorí ju Dominik Štofko (spevák, gitarista), Norbert Neuschl (basgitara, sprievodné vokály), Michal Uličný (bicie nástroje) a Michal „Mustafa“ Neffe (gitara, sprievodné vokály, manager). O rok neskôr vydali debutový album Road to the Machiavelli Valley, z ktorého pochádzajú skladby Never Knows a Japan. Začiatkom roka 2014 začala kapela pôsobiť aj ako oficiálna kapela Celeste Buckingham. V roku 2015 získala druhé miesto na medzinárodnom festivale piesne v poľskom Rzeszowe a tiež ocenenie „najlepšia kompozícia“ za skladbu Friend. V roku 2016 vydali CD EP Burn Inside. Prvým singlom je skladba Money In My Soul, ktorá sa držala 9 týždňov v prvej stovke najhranejších skladieb na Slovensku. Koncom roka 2016 kapela zverejnila ďalšiu skladbu z EP s názvom Waiting.

Humenská skupina Jeno´s Brothers sa v Košiciach prihovorí divákom najnovšími skladbami z čerstvo pokrsteného albumu Colours. V deviatich piesňach sa miešajú prvky populárnej, rockovej a funky hudby. Vznik albumu skupina avizovala ešte v jeseni singlom Get The Dance, ku ktorému vznikol aj videoklip na Domaši a Šírave.

Platňa nie je len o hudbe, ale je to spojenie hudobného a výtvarného umenia. Podieľali sa na nej viacerí muzikanti a výtvarníčka Katarína Prídavková, slovenská umelkyňa, ktorá pôsobí v Indonézii.  Pre kapelu vytvorila booklet celého albumu na základe emócií z hudby, vízií autorky a predstáv zoskupenia. Album mohla kapela čiastočne nahrať aj vďaka víťazstvu v súťaži kapiel Dobré zo Slovenska.

Súrodenecká kapela sa na hudobnej scéne pohybuje od roku 2008 a už v nasledujúcom vydala album Atmosféra. Za sebou má mnoho koncertov po Slovensku, ale aj v zahraničí. Členmi kapely sú Lukáš (spev, gitara), Matúš (bicie, saxofón), Jozef (basgitara, spev) a Monika (klávesy, spev) Jeňovci a Peter Jakab (gitara).

Na domácej pôde to rozbalí aj košická rocková kapela The Parentals. Chalani hrajú stále v tej istej zostave: Miroslav Felber (spev, gitara), Jozef Lumtzer (gitara), Martin Samuely (basgitara) a Jozef Dvořák (bicie) , ale hudobne výrazne podrástli. Svoj prvý album s názvom Nothing’s change vydali v roku 2009 a po piatich rokoch druhý Swing Punk s deviatimi skladbami.

The Parentals spievajú hlavne v angličtine, ale na poslednom albume počuť v troch piesňach aj slovenčinu. Prvá má názov Význam, druhá Na krídlach a tretia mala byť pôvodne v angličtine. Duet Zlá naspievali s Lukášom Adamcom, ktorý je autorom textu. V dvoch skladbách počuť gitarové sóla od Rada Šuleka a v jednej nahrával klavír ďalší z Košičanov Tomi Okres.

Tvorba kapely je ovplyvnená najmä hardrockovou britskou a americkou scénou od 90. rokov až po súčasnosť. Majú za sebou vyše 200 koncertov v kluboch a na festivaloch na Slovensku, v Českej republike i vo Francúzsku. Za veľký úspech považujú členovia kapely The Parentals víťazstvo v prešovskej súťaži kapiel bez vydavateľa Pegas.

Vstupenky online

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.