Diváci určia, na akú tému ich humoristi pobavia

Divadelno-improvizačná skupina 3T alebo Tri tvorivé tvory príde vytvoriť do Kasární/Kulturparku niečo zábavné. Zatiaľ ani sami herci nevedia, čím divákov pobavia. Vždy je to adrenalín a spoločné dobrodružstvo hercov a divákov. Práve diváci pred predstavením bez názvu rozhodnú o téme, ktorá sa bude na pódiu pretriasať a v hľadisku publikum otriasať smiechom. Zvyčajne to tak na ich vystúpeniach vyzerá. Bez prípravy, scenára, iba tak, čo situácia prinesie. Stačia na to traja zabávači Juraj „Šoko“ Tabaček, Lukáš „Pucho“ Puchovský a Stano “Stanley” Staško.

Na ich predstaveniach neplatia žiadne obmedzenia, spracúvajú vlastné skúsenosti i spontánne podnety do autentického príbehu. Divadelná improvizácia je umelecký tvar natoľko citlivý, že do hry vstupujú i nálady a pocity divákov a predstavenie sa tak stáva naozaj spoločným dielom. Je premiérou a derniérou (posledným predstavením) zároveň. Vždy teda ide o jedinečný a neopakovateľný zážitok z tvorivého procesu a vzniku predstavenia priamo pred očami divákov.

„Improvizácii sa venujeme ako výslednému divadelnému tvaru a vždy v komunikácii s divákom. Predstavenia sa tak stávajú interaktívnymi, kde divák určí smerovanie deja alebo ho v procese pozmení. Naša improvizácia je v značnej miere situačná. Znamená to, že humor, ktorý sa snažíme produkovať, vzniká priamo na javisku. Často ním prekvapujeme aj seba samých, čo sa snažíme využiť, ale nebránime sa ani scudzovaciemu efektu, keď priznáme, že aj nás to zaskočí a baví. Divák, však toto priznanie ocení. Pri každom predstavení vytvárame novú a nepredvídateľnú divadelnú hru, čo v praxi znamená, že vytvárame dej, postavy, prostredie priamo pred publikom na tému, ktorú si zvolí. Každú tému sa snažíme naplniť humorom a zmysluplne uzavrieť,“ hovoria o sebe tvorcovia a herci v jednej osobe.

Trojica majstrov improvizačného divadla je na scéne už od roku 2004. Úspechy žnú nielen doma v Žiline, ale aj v iných slovenských mestách  a v Českej republike. Tomuto žánru sa však venujú už dlhšie. Nikdy nechýbali na improligách, ale spoločne to ťahajú už jedenásty rok. Najdôležitejšie na ich práci je, že to ľudí naozaj baví a ich humor ich zavše poteší, a hlavne rozosmeje. Košičanov sa budú snažiť dostať do dobrej nálady 12. apríla o 18. hodine.

Predaj vstupeniek.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

11041656_10152659124772256_2835507822080010796_n

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.