Divadlo KĽUD predvedie, ako vyzerá „Laska po vichodňarski“

Pri organizovaní hromadných podujatí, a to aj v prípade, že sa konajú v exteriéri, sú rúška povinné. Rovnako je nutná dezinfekcia rúk. Účastníci sú povinní dodržiavať pokyny organizátora o rozostupoch osôb a sedení a ďalšie opatrenia, týkajúce sa prevencie ochorenia COVID 19, ktoré budú zverejnené pri každom podujatí na viditeľnom mieste.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ochotnícke divadlo KĽUD z Kladzian, známe kvalitnou slovnou a situačnou komédiou, sa aj tentoraz chystá do Košíc pobaviť publikum na festival Leto v parku s predstavením „Laska po vichodňarski“. Diváci si 26. júla 2020 o 19:00 hod. užijú „fantastický kabaretný program plný scén a gagov s motívom lásky, ako inak – vo východniarskom nárečí“.

V programe uvidia scénky „Ľubi – neľubi“, inšpirované ľudovým divadlom, „Taňec padlych Amorov“, „Vichodňarski jazikovi oblačok“, „Vichodňarsku pred a pomanželsku poradňu“, „Taňec akvabeloch na suchu“ a veľa iného v prvotriednom prevedení hercov divadla KĽUD – „divadla, chtore stoji za šmich“.

Divadlo KĽUD vzniklo v roku 1998 ako obnovený súbor po starom divadle v obci Kladzany, kde sa mu venujú už vyše 80 rokov. Odvtedy až dodnes vymyslelo, nacvičilo a zahralo 11 autorských divadelných hier a 1 literárne pásmo. Až na prvú hru (Psí život) boli všetky hry napísané i zahrané po východniarsky. Hrá pôvodné autorské hry zo súčasnosti, blízkej budúcnosti i ďalekej minulosti, v ktorých originálnym spôsobom zachytáva, zosmiešňuje, prípadne deformuje svet okolo, čím nastavuje „džveritko“ súčasnosti, „garadiče“ minulosti i „šifoner“ budúcnosti. Umeleckým vedúcim a režisérom divadla je Jozef Jenčo.

Ochotníci z Kladzian majú vo svojej zbierke celý rad významných ocenení – tri ceny získali na celoslovenskom festivale hier s dedinskou tematikou v Trebišove za hru „Chujava Nau“, z Krajskej scénickej žatvy v Levoči si za „Zemplinske rozpravki pre dospelich“ odniesli 2. miesto, hra „Džvirata na deskoch“ vyhrala opäť v Trebišove 1. miesto a majú tiež cenu Stana Radiča Zlatý gunár 2011 za objav roka, ktorá im bola udelená na európskom festivale humoru a satiry Kremnické gagy za „Džvirata na deskoch“.

Vstupenky online:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.