Divadlo Kontra zahrá hity z West Endu a Brodway

Spišskonovoveské Divadlo Kontra príde do Kasární/Kulturparku s jednou z najlepších svetových komédií posledných rokov od Marie Jones Kamene vo vreckách. Jediná produkcia tohto žiarivého titulu na Slovensku, hit z Brodway a West Endu rozosmiala a dojala milióny divákov na celom svete. V Košiciach sa o to 13. júla o 19:00 hod. pokúsia dvaja herci – Peter Čižmár a Tomáš Diro, ktorí odohrajú až 13 postáv.

Foto Kamene 3Tragikomédia rozpráva na prvý pohľad banálny príbeh. Charlie a Jake, dvaja komparzisti veľkej hollywoodskej produkcie, sa rozhodnú ísť za svojím snom a nakrútiť vlastný film bez happyendu a milostnej zápletky, ale pravdivý a s veľkým množstvom kráv v obsadení. Ako poctu Seanovi, ktorý vybočil z cesty a skončil svoj život s kameňmi vo vreckách. Keď Hollywood obsadí írsky vidiek, konflikt kultúr je neodvratný a neodvratne zábavný…

Hra získala prestížne ocenenia: Irish Times/ESB za najlepšiu produkciu v roku 1999, cenu Evening Standard za najlepšiu komédiu, dve Olivierove ceny v roku 2001 (za najlepšiu komédiu a najlepšieho herca) a 3 nominácie na Tony Awards. Rekordné štyri roky  (2000–2004) sa hrala na londýnskom West Ende, tiež na Broadway a vo viac ako tridsiatich krajinách  sveta. V slovenskom prevedení bola inscenácia v roku 2010 ocenená za najlepšie herecké výkony na festivale v Kopřivnici (ČR).

Poručík4Nebude to jediné predstavenie, ktoré Divadlo Kontra v Kasárňach/Kulturparku odohrá. Nasledujúci večer sa na javisku odohrá príbeh Poručíka z Inishmore (14. 7.) Diváci sa ocitnú na írskom ostrove, kde jedného dňa tragicky zahynie kocúr, a to nie hocijaký, ale miláčik radikálneho teroristu, člena paramilitárnej organizácie INLA, ktorý príde pomstiť svojho obľúbenca. Vražedne smiešna komédia o írskych teroristoch je takou silou, že sa chce umrieť od smiechu. Autor Martin McDonagh, ktorého označujú za írskeho Tarantina, získal za túto hru ocenenie “Najlepšia komédia roka 2003” (Olivier Award for Best New Comedy) a Divadlo Kontra uvádza tento svetový hit v slovenskej premiére. Je len pre divákov, ktorí majú silné nervy a viac ako 18 rokov.

Foto Zena TomasS košickým publikom sa divadelníci zo Spišskej Novej Vsi nateraz rozlúčia 15. júla s divadelnou adaptáciou Stephena Mallatratta podľa románu Susan Hill Žena v čiernom. V Londýne sa na West Ende hrá každý deň už 25 rokov a patrí medzi najväčšie divadelné hity všetkých čias. Megaúspešný svetový brilantný viktoriánsky thriller s atmosférou, ktorá postupne hustne, až sa dá krájať…, sa na Slovensku hrá len na scéne Divadla Kontra.

Hra nás prenesie na anglický vidiek s tajomnými močiarmi, všadeprítomnou hmlou do domu, v ktorom by nikto nechcel nocovať. Je to mrazivý príbeh mladého londýnskeho advokáta Arthura Kippsa, ktorý prichádza do odľahlého sídla na úhorných močariskách, aby usporiadal pozostalosť po nebohej pani Drablowej. Svižný, extrémne napínavý, tajomný a znepokojivý príbeh divákov doslova priklincuje k sedadlám. Záver zaručuje, že táto hra ostane ešte dlho v pamäti. Je to jedna z najstrašnejších a najúspešnejších hier všetkých čias. Budete sa báť vlastnej predstavivosti…

DIVADLO KONTRA

Prvou produkciou bola slovenská premiéra írskeho hitu Howie a Rookie Marka O’Rowe. Na pozvanie Demarco European Arts Foundation bola prezentovaná na festivale Edinburgh Fringe 2007, o.i. v Bristole, Prahe, Varšave, Krakove a Lubline. Získala „Prekvapenie novej drámy“, Dosky 2007 – Objav sezóny 2006/2007 a ceny LITA za herecké výkony. Hrajú tiež Conor McPherson „Rum a vodka“, M. Jones „Kamene vo vreckách“, E. Walsh „Bedbound“, S. Beckett „Smiech v temnote“, C.McPherson „Sv. Mikuláš“, S. Hill-S. Mallatratt„ Žena v čiernom“, S. Beckett „Sólo“ (A Piece Of Monologue), W.Shakespeare „Hamlet“, Koterski „Nenávidím“, W. Shakespeare „Macbeth“, M. McDonagh „Poručík z Inishmore“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.