Divadlo nad vecou presvedčí, že milovať je zakázané, nie však nemožné

Ochotnícke Divadlo nad vecou, ktoré pôsobí vo výmenníku Brigádnická, už neraz prekvapilo divákov hrami, ktoré pobavili a predstavili kus života hercov, ktorí svojimi výkonmi presviedčajú o svojich kvalitách a nezaostávajú za profesionálmi. Tentoraz si pre svojich priaznivcov pripravili inscenáciu Láska nepozná peklo. Pozrieť si ju budú môcť 5. decembra 2020 v Kasárňach/Kulturparku o 18:00 hod.

Inscenácia z pera Michala Maguru, ktorý divadelný súbor vedie, prinesie pohľad do duše človeka, ktorý túži po večnej láske a nekonečnom živote. Ibaže to nemôže ani diabol. I ten si musí vybrať. Milovať a zomrieť alebo nekonečný život bez lásky. Moc a nenávisť či slabosť zapríčinená láskou. Pre ktorú z možností sa teda rozhodne človek? Pre ktorú diabol? A ktorú možnosť si vyberiete práve vy? To všetko uvidíte v hre, kde milovať je zakázané – nie však nemožné.

Divadlo nad vecou má za sebou už svoju históriu. Od roku 2014, kedy vzniklo, naštudovalo celý rad vydarených divadelných kúskov a dosiahlo úspechy. Jeho zakladateľom je režisér, scenárista, herec a hudobník Michal Magura. Jeho pozitívny postoj k tvorbe a kultúrnej činnosti prináša spestrenie v kreatívnej časti divadelníctva. Jeho hry majú dušu, emócie a cit. Neprofesionálny divadelný súbor pod jeho vedením hrá nielen jeho autorské hry, ale aj také, ktoré ešte neuzreli svetlo sveta, aby to bolo stále niečo nové pre divákov a divadelné umenie.

Na divadelné dosky prinieslo Divadlo nad vecou viacero autorských hier. Za všetky spomeňme aspoň Grófky, Never básnikom, Učiteľka či Lesk diamantov. Amatérski herci už veľakrát potvrdili, že láska k divadelnému umeniu nepozná prekážky. Celý ich repertoár je viac veselý ako vážny, čo ocení divák, ktorý sa chce pobaviť. Cieľom divadla je hrať každú hru z iného prostredia, z inej doby a v inom štýle, aby divák zistil, že títo herci sú všestranní a dokážu sa prevteliť do pocitov rôznych divadelných postáv. Teraz pozývajú presvedčiť o svojich kvalitách prostredníctvom najnovšej hry Láska nepozná peklo. Tak doňho spoločne vstúpme.

Vstupenky online:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.