Divadlo nad vecou radí neveriť básnikom

Ochotnícke Divadlo nad vecou, ktoré pôsobí vo Výmenníku Brigádnická, odohrá po ročnom fungovaní svoje prvé naštudované predstavenie Never básnikom v Kasárňach/Kulturparku 16. apríla. S autorskou veršovanou veselohrou sa už publiku predstavilo, na pôde kultúrneho centra to však bude premiérové vystúpenie.

Prvá hra ochotníckeho divadla v réžii Košičana Michala Maguru čerpá námet z prostredia zo 16. storočia. Práve na podnet tohto režiséra, scenáristu, hudobníka a herca vlastne divadlo vzniklo v roku 2014. Jeho pozitívny postoj k tvorbe a kultúrnej činnosti prináša spestrenie v kreatívnej časti divadelného umenia. Jeho hry majú dušu, emócie a cit.

„Hra Never básnikom sa odohráva o niekoľko storočí dozadu. Sebavedomý pán, ktorý sa takmer blíži k päťdesiatemu roku svojho života, si po celý život brával vždy a všetko, po čom túžil. A to hlavne ženy, ktorých sa nikdy nepýtal, či sú ochotné opätovať jeho požiadavky. „Nikdy žiadnu nemilovať!“ je jeho mottom, pretože podľa neho si to žiadna nezaslúži,“ predstavuje svoj projekt Michal Magura. A my sme zvedaví, ako to pokračuje a čo môžeme od predstavenia očakávať.

Mladý sluha má podobný názor ako jeho pán, avšak kvôli nedostatku peňazí získava srdcia mladých neskúsených dievčat krásnymi slovami, ktoré často formuluje do básní. To všetko sa mu darí až do okamihu, keď na trhu stretne krásne dievča, ktoré je prísne strážené svojou matkou. Na odlákanie pozornosti matky zapojí do svojho plánu i svojho pána. Ani jeden z nich však ešte netuší, že padnú do pasce osudu, ktorého sa bojí takmer každý chlap.

Ako to všetko dopadne, uvidia diváci, ktorí si nenechajú ujsť príležitosť prísť do divadla a prežiť spolu s hercami príbeh básnika a jeho pána a predovšetkým zabaviť sa.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.