Divadlo P.A. pozýva na konečnú trinástky a rozpovie aj príbeh Františka

Divadlo P.A., ktoré pôsobí vo Výmenníku Brigádnická, prispeje do programu tohtoročného Leta v Kulturparku dvoma predstaveniami – Culturkriza a Konečná. Herci prídu po viac ako roku tvorivej abstinencie medzi divákov pred kaviareň Papa 1. septembra 2021 o 19:00 hod.

Komediálna jednoaktovka Konečná je o cestujúcich, čakajúcich na tajomný autobus číslo 13. Legendy a cestovný poriadok DPMK hovoria o konečnej zastávke, ktorá stojí niekde za mestom a obrastá burinou. Jedného večera sa na nej zídu štyri rozdielne duše. Nervózni cestujúci popri čakaní na trinástku postupne odkrývajú dôvody, ktoré ich na konečnú dostali. Aké sú ich príbehy a či sa dočkajú tajomného autobusu, sa možno dozviete, keď prídete na ich vystúpenie.

V ten večer to z dielne divadla nebude všetko. Divákom ponúknu aj pouličnú komediálnu performance Culturkriza o sľubnom umelcovi Františkovi, ktorého život tiež zasiahla kríza a obrátila ho hore nohami. Účinkovať budú Oliver Hasaj, Thomas Mansbridge a Adam Benko.

Divadelná skupina vznikla ako voľné pokračovanie Divadla NEON (starí herci, režisérka a scenáristka – nový elán do tvorby). Vo svojich inscenáciách určených pre dospelého diváka sa venujú tabuizovaným témam, absurdnej či vyfabulovanej realite. Hlavnými črtami predstavení sú tragikomika, irónia, sarkazmus či ostrý humor. Diváci na javisku uvidia experimentálne a alternatívne možnosti využitia scény či charakterov postáv.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.