Divákov do „amfiku“ dnes pritiahne príťažlivá sila gravitácie

Tradícia letného kina v Amfiteátri Košice ožije už zajtra – 1. júla, kde sa začína Filmový júlový festival. Od 1. do 12. 7. si budú môcť diváci pozrieť 12 filmov. Tie sa budú v obľúbenom „amfiku“ premietať po zotmení o 21. hodine.  Ako prvý sa na plátno dostane dobrodružno-fantastický americký film Gravitácia, ale milovníci kinematografie sa môžu tešiť na produkciu rôznych žánrov.

Vstupenky budú v predaji v deň premietania v pokladni Amfiteátra Košice na Festivalovom námestí 2, naľavo od vstupnej brány už od 17. hodiny. Sedenie je voľné a pohodlne sa môžu návštevníci usadiť hodinu pred predstavením. Aj keď sa možno niektorým vytráca čaro niekdajšieho amfiku s cigaretkou a pivkom v ruke počas premietania pod holým nebom, zostanú sklamaní. Budú si to musieť odpustiť. Fajčenie je totiž zakázané. Fajčiari majú vyhradené miesto oproti verejnému WC.

IMG_1628 copy

Najväčšie prírodné kino v Košiciach a na Slovensku bude aj toto leto miestom stretnutia Košičanov, ktorých môže odradiť iba nepriaznivé počasie. Keď bude pršať, premietať sa nebude. Ani počas augusta však nezostanú milovníci strieborného plátna, a najmä neopakovateľnej čarovnej atmosféry, ktorou košický „amfik“ zavše dýcha, bez filmových zážitkov.. Aj tento mesiac príde organizátor, K13 – Košické kultúrne centrá, s pestrou ponukou filmov. Augustový festival odštartuje 19. 8. a vyvrcholí 30. 8.

Vstupné na filmové predstavenie je jednotné – 2 €. K tomu si stačí pribaliť deku a dobrú náladu. Všetky cesty opäť vedú na magické miesto plné spomienok – do obľúbeného „amfiku“. Je predsa vlastne jedno, čo premietajú. „Amfik“ je totiž najmä veľkofilm o živote Košičanov, ktorý sa premieta v hlavách tých, čo zažili jeho niekdajšiu vrcholnú slávu, kedy praskal vo švíkoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.