Do Kasární/Kulturparku sa privalí smršť pozitívnej energie N.O.H.A.

Hlavné pódium v Kasárňach/Kulturparku bude v polovici augusta (15. 8.) patriť počas festivalu Leto v parku najskôr bratislavskej skupine King Shaolin, ktorá rozprúdi dobrú náladu. Tá by mala pokračovať až do skorých ranných hodín. Headlinerom koncertu pod stromami v parku bude kapela N.O.H.A., ktorá publikum poriadne nakopne. Hudobný večer bude plný dobrej muziky a veľkej letnej zábavy.

noha03

Mladá new-age popová kapela King Shaolin vznikla v lete 2012, krátko po tom ako jej zakladateľ a producent, spevák Dominik Štofko skomponoval a nahral debutový album “Road to Machiavelli Valley”. Vlani hrala na 50 koncertoch doma i v zahraničí a má za sebou dve vlastné turné. V tomto roku začali chalani spoluprácu s Celest Buckingham a stali sa jej oficiálnou kapelou, ktorú tvoria spevák, gitarista a skladateľ Dominik Štofko, Norbert Neuschl  (basgitarista, sprievodné vokály), Michal Uličný (bicie) a Michal „Mustafa“ Novák (gitara, sprievodné vokály). V roku 2014 bola kapela KING SHAOLIN nominovaná v rámci cien Rádio Head Awards v kategóriách interpret roka a koncertná kapela roka a v rámci hudobných cien ZAI na objav roka.

Po týchto „objavoch“ sa na hlavnom stage objaví kozmopolitná pražská skupina N.O.H.A. (Noise of Human Art) so zjavnými sympatiami k tradičnej hudbe a multikultúrnosti.  Na Slovensku patrí medzi najobľúbenejšie klubové kapely. Hrá špecifický štýlový mix nu-jazzu, drum&bassu, world music, flamenca a balkan beatsu a nikoho nenechá iba sedieť a počúvať. Na pódiu pôsobí ako smršť obrovskej pozitívnej energie a rozbíja hranice nielen medzi hudobnými smermi, ale aj kontinentmi.

Zakladajúci členovia kapely Philip Noha (Filip Šebánek) a MC Chevy (MC Chevalier Hadley) sa od samého začiatku existencie  sústredili na to, aby mali okolo seba inšpiratívnych, kreatívnych a endorfínmi prekypujúcich muzikantov.

N.O.H.A. zaujala už svojím prvým albumom Noise of Human Art albumom (Hluk ľudského umenia) v roku 1997, aj keď klubové hitovky a pozícia koncertnej hviezdy prišli až o niekoľko rokov neskôr. Hity ako Di Nero, Wanna Play, Dive in your life, a hlavne Tu Cafévyniesli kapelu na najväčšie festivalové európske pódiá. Na Slovensku mala koncertnú premiéru na festivale festivale Pohoda v roku 2009, kde zožala zaslúžený frenetický ohlas.

Album Circus Underground je dielom vynovenej kapely, ktorá po odchode viacerých dlhoročných členov nabrala druhý dych. Formácia združená okolo saxofonistu a producenta Philipa Nohu sa drží svojej dlhoročnej tradície, ktorou je čerpanie hudobnej inšpirácie z multikultúrnych koreňov svojej zostavy. Na albume sa spájajú vplyvy brazílskych a slovanských tradícií so súčasnou elektronickou hudbou a americkým rapom.

Neobyčajný hudobný zjav sa na českej scéne pohybuje od roku 1995. Pri jej založení boli dvaja doterajší členovia Philip Noha (ČR) a MC Chevy (USA). Rytmickú sekciu tvoria českí hudobníci Thom Herian a Jatrabass. Novú hudobnú a vizuálnu dimenziu dáva kapele N.O.H.A. svojim osobitým prejavom nová americká speváčka Kaia Brown, ktorá sa dobre dopĺňa so speváčkou a tanečnicou Hankou Říhovou (Hanny). Aktuálna zostava je česko-americká. V minulosti spolupracovali so španielskymi a nemeckými hudobníkmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.