Do parku sa vkráda leto a s ním prichádza multižánrový festival

Areál Kasární/Kulturparku ožije aj toto leto kultúrou. K-13 – Košické kultúrne centrá chystajú už po dvanásty raz multižánrový festival Leto v parku, ktorý sa začne 24. júla a potrvá do 2. augusta 2020, Na pódiách sa pod holým nebom budú striedať umelci, ktorí spríjemnia večery pestrou ponukou programov rôznych žánrov. Obľúbené podujatia v oáze zelene uprostred mesta poskytne Košičanom a všetkým návštevníkom zábavu, oddych a relax.

O príjemné spestrenie dlhých letných večerov sa postarajú hudobníci, speváci, kapely, jednotlivci, interpreti rôznych hudobných žánrov, herci divadiel pre dospelých i deti a ďalší umelci, ktorých medzi sebou radi privítate. Po vynútenej prestávke, kedy sme ich mohli vídať iba cez obrazovky, sa konečne stretnú zoči-voči svojim priaznivcom. Priamy kontakt už všetkým veľmi chýbal. Veríme, že si ich budeme môcť užiť.

Počas leta si na svoje prídu priaznivci vážnej i populárnej hudby. Na Leto v parku sa chystajú aj divadelníci. Čakajú nás večery, počas ktorých zabudneme na starosti všedných dní a zabavíme sa so všetkými, ktorí do Košíc prídu potešiť svoje publikum. Bohatý program v zelenej parkovej zóne je koncipovaný tak, aby si každý mal z čoho vybrať. Tešiť sa môžete predovšetkým na neopakovateľnú atmosféru, ktorá sa dá zažiť iba pod hviezdnou oblohou. A my dúfame, že ju nezatemnia mraky a už vôbec nie dážď. Pre istotu si nachystajte dáždniky.

Zažiť budete môcť krásny letný večer pri open-air koncerte Hrana. Vonkajšie priestory budú žiť hudbou Mareka Brezovského v podaní výnimočných hudobníkov, akými nepochybne sú Oskar Rózsa (klávesy, spev), Martin Valihora (bicie), Vladislav Slnko Šarišský (klavír), Marek Minárik (basgitara), Adam Mičinec (gitara) a Oskar Török (trúbka).

Metropola východu si pripomenie leto aj sviežou hudbou, aká sa hrá v kolíske reggae na Jamajke. Bratislavská šestica muzikantov – kapela Medial Banana príde predstaviť svoj najnovší album Nedotknuteľní a isto sa dotkne poslucháčov i slnečného Karibiku. Najvýraznejší domáci predstavitelia tohto žánru reggae a dancehall vždy vedia svojich fanúšikov rozpáliť.

Pozitívnu energiu a osviežujúcu hudbu prinesie aj prešovská kapela Akustika, ktorej už veľmi chýbali koncerty naživo. Svojim skalným sa síce prihovorila prostredníctvom LIVE stream koncertu, ale všetci vieme, že to nie je pravé orechové. Takže nadišiel čas ukázať sa na pódiu, obklopení divákmi a dať to na plné pecky. Na rozdiel od obývačky ich nikto nemôže vypnúť.

Svojou virtuóznou hrou pohladí dušu svojich priaznivcov klavirista Richard Rikkon, ktorý príde so zmesou filmovej hudby a popu v jemu príznačnej improvizačnej hre na klavíri, ktorá dostane každého poslucháča. Tento umelec už niekoľkokrát presvedčil košické publikum, že na jeho koncert sa prísť oplatí, pretože vždy je to o inom prevedení a stále úžasné vystúpenie.

Zabaviť vás príde Kumšt Teatro s komédiou Kumšt, aj Kladzianske ľudové divadlo KĽUD s kabaretným programom plným scén a gagov „Laska po vichodňarski“.  S hrou Cigánsky boxer sa predstaví české divadlo Buranteatr. Skrátka nezostanú ani deti, na ktoré čakajú zaujímavé rozprávky, ktoré im prídu zahrať Bardejovské divadlo, SpozaVoza, Divadlo na hojdačke, Divadelný svet a Babadlo. Na programe sú Tri prasiatka a vlk, Adonis a jeho hosť, Ružová rozprávka, Ivan a mačky, Lomidrevo, Edo Drewo a lesné víly, Kráľovstvo varešiek a Ali Baba.

V parku si budete môcť zacvičiť aj jogu, takže nebude sa vždy len sedieť. V Cestovateľskom kine vás Robert Taraba zavedie do Mjanmarska a predstaví zlatú krajinu úsmevov a úžasných ľudí.

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.