Dorota Nvotová si zaspieva s Macíkmi, zahrá aj skupina Talent Transport

Herečka a hudobníčka, Dorota Nvotová, dcéra hudobníka Jara Filipa a herečky Anky Šiškovej, príde so skupinou Macíky potešiť svojich priaznivcov do Košíc. Koncertovať bude 24. apríla v Kasárňach/Kulturparku. Na pódiu ju vystrieda slovenská kapela Talent Transport.

DorotaNvotovaV súčasnosti žije v Moskve, ale striedavo aj v Bratislave. Niekoľko rokov pôsobila v Nepále v Káthmandú, kde sa venovala turistickým výpravám, svojej cestovnej agentúre  a detskému domovu. Väčšinu svojho času venuje hudbe, herectvu, rodine a cestovaniu po svete.

Svoju profesijnú dráhu mala predurčenú snáď od narodenia. Matka je herečka, otec bol muzikant, dramaturg a príležitostný herec, jej adoptívny otec Juraj Nvota režisér a nevlastná sestra Tereza sa tiež venuje herectvu. Už ako šesťročná sa objavila v televíznom filme Tajomstvá pod viečkami a v rozprávke Šípková Ruženka, ako deväťročná hrala v detskom muzikáli Bambi. Vyštudovala Evanjelické lýceum v Bratislave. Bola členkou československej hudobnej formácie Overground. Zahrala si vo viacerých slovenských filmoch, napr. eŠteBák (2012), Muzika (2007), Dievčatko (2002), Perníkova věž (2002), Krajinka (2000),…

Nedávno podporila projekt s názvom  ,,LIFE energia“, ktorý sa zaoberá ochranou dravcov na Slovensku, ktorý dlhodobo monitoruje úhyny vtáctva a úzko spolupracuje s energetickými spoločnosťami. Tak ako Dorota spieva v jednej svojej piesní – Havran, dravce miluje, a preto sa veľmi teší, že ich ochranu môže podporiť i svojou účasťou na natáčaní aktivít projektu LIFE energia.

Svoj prvý sólový album pod názvom Dorota Nvotová vydala v roku 2004 a po štyroch rokoch druhý Sila vzlyku.

 

Talent_transportĎalším hosť večera bude skupina Talent Transport, formácia, hrajúca skladby z pera Vladislava “SLNKA” Šarišského, ktorý zažiaril napr. na “Tour Hrana – pocta Marekovi Brezovskému”, kde hral na klávesy po boku Oskara Rózsu, Martina Valihoru a ďalších skvelých hudobníkov. Spolupracoval s IMT Smile, Janou Kirschner a mnohými ďalšími. Taktiež sa venuje komponovaniu vážnej hudby a pôsobí v SND a Divadle Aréna.

Kapela na čele so známym slovenským bubeníkom Mariánom Slávkom sa predstaví  v košickom Kulturparku po prvý raz. Trio etablovaných slovenských hudobníkov zúročilo dlhoročné hudobné i ľudské priateľstvo a pretavilo ho do hudby svojho debutového albumu Talent Transport: 1, ktorý vyšiel vlani. Na naplnenie ich vlastných tvorivých ambícií dozrel čas až po siedmich rokoch spoločného pôsobenia. Klavirista Vladislav ,,Slnko“ Šarišský, basgitarista Filip Hittrich a bubeník Marián Slávka dokazujú na svojej novinke, že aj komorná zostava tria dokáže priniesť nápadito bohatý a neopozeraný hudobný zážitok. Kompozície presahujú žánrové hranice medzi jazzom, art rockom, popom i súčasnou klasickou hudbou.

 

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.