Dotvorte svojou osobitosťou rozmanitú chuť Košíc

Polievkový festival aj túto jeseň ponúka priestor komunitám, menšinám a národnostiam, ktoré žijú v metropole východu, zviditeľniť sa a ukázať svoju jedinečnú kultúrnu a etnickú rôznorodosť. Konať sa bude tradične v druhú októbrovú sobotu, 8. októbra 2016, v areáli Kasární/Kulturparku od 14:00 hod.

Hlavnou myšlienkou festivalu je prostredníctvom dobrého jedla odprezentovať národnostnú a kultúrnu všehochuť, ktorá v Košiciach existuje, odstrániť bariéry medzi majoritou a minoritami a podporiť toleranciu a vzájomné dobré vzťahy medzi obyvateľmi nášho mesta.

Touto formou vyzývame všetky komunity v Košiciach, aby sa do festivalu zapojili a ukázali, aké rôznorodé, rozmanité a pestré je naše mesto. Budeme veľmi radi, ak prijmete naše pozvanie a spolu s nami dotvoríte jeho jedinečnú atmosféru pri miske vašej obľúbenej polievky.

Prečo práve polievka?

Polievka spája ľudí od počiatkov svojej existencie v rôznych kultúrach. Jej príprava nie je finančne náročná, ľahko sa pripravuje a o to ľahšie sa s ňou delí. Navyše, medzi Slovákmi je tento pokrm veľmi populárny.

Ako bude festival prebiehať?

Polievkáči, ktorí prinesú svoju polievku ochutnať košickému publiku, budú rozdelení do dvoch skupín. Prvá skupina, tvorená rôznorodými komunitami zo záujmových, národnostných a iných minorít, bude o priazeň návštevníkov súperiť v súťaži o najlepšiu polievku festivalu a jedna z komunít získa Zlatú lyžicu festivalu. Druhá skupina bude pozostávať z nesúťažných tímov partnerov, ktorí podporujú festival a jeho základné myšlienky. Ak vlastníte reštauráciu, hotel, penzión, gastro firmu alebo spoločnosť s obdobným zameraním, neváhajte a odprezentujte svoje kulinárske umenie pred tisíckami Košičanov. V takomto prípade si prečítajte výzvu, ktorá je určená pre partnerov Polievkového festivalu.

Nie je to len o polievke

Okrem gurmánskeho pôžitku môžete zvýrazniť jeho multikultúrnu atmosféru oblečením, hudobným vystúpením alebo originálnou výzdobou vášho stánku. Alternatív je mnoho, kreativite medze nekladieme.

Zúčastniť sa môže každý

Možnosť stať sa súčasťou Polievkového festivalu a ukázať svoju kultúru, národnosť alebo etnikum má každý. Stačí, ak svoj minimálne dvojčlenný tím prihlásite do 8. septembra prostredníctvom prihlasovacieho formulára pre komunity, v ktorom nám zároveň zašlete aj recept polievky, ktorú budete variť. Časť nákladov vám preplatíme.

V prípade akýchkoľvek otázok sa na nás neváhajte obrátiť. Kontaktuje nás telefonicky na +421 55 30 09 501 alebo mejlom na festival@k13.sk.

Vaša jedinečnosť je naša rozmanitosť

Váš polievkový tím

Prihlasovací formulár –  http://vymenniky.sk/blog/dotvorte-svojou-osobitostou-rozmanitu-chut-kosic/

pre komunity/polievkové tímy, ktoré sa chcú Polievkáča zúčastniť a zapojiť sa do súťaže o Zlatú lyžicu festivalu.

Prihlasovanie je možné do 8. septembra 2016 do 23:59 hod. Kapacita areálu Kulturparku je obmedzená. Súťažiť môže maximálne 40 tímov, pričom platí, že kto skôr príde, ten skôr melie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.