Duo Dennyiah ohromí silou speváčkinho jedinečného hlasu

Sympatická a talentovaná akustická dvojica z Košíc Dennyiah, ktorú tvoria speváčka s obrovským hlasom Denisa „Denny“ Gajarská a gitarista Ľuboš Šoltés,  vo svojej prevažne vlastnej tvorbe a doteraz nezverejnených skladbách spája pop, blues, country, džez či soul. Ako im to spolu ladí, si budú môcť vypočuť poslucháči na koncerte 6. marca 2020 o 20:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku.

Počas svojho štvorročného pôsobenia vystriedali viacerých hudobných spoluhráčov, no nakoniec zotrvali vo dvojici. V hudobnom éteri už rezonuje ich debutujúca skladba Kingdom o vnútornom kráľovstve v každom z nás, ktorá je úvodným singlom z pripravovanej EP platne. Ten sa dočkal aj videoklipu pod režisérskou taktovkou Laca Rychtarika, ktorý chcú vydať v priebehu roka. Nakrúcali ho na chladnom pobreží Škótska. Každý zo songov, ktorý sa objaví na pripravovanom épečku nesie silný rukopis členov dua a typický zvuk.

Jedinečný zjav a ešte originálnejší spevácky prejav robí z Denny interpretku, ktorá by nemala chýbať na našej hudobnej scéne a určite má dobre našliapnuté ísť aj ďalej. Keď začne spievať, nikomu by ani na chvíľu nenapadlo, že ide o slovenskú speváčku. Disponuje nielen dokonalým frázovaním a jedinečnou farbou hlasu, ale aj výbornou angličtinou.

Prvou skladbou, ktorú sa Denny naučila spievať, bola od Céline Dion My Heart Will Go On z kultového filmu Titanic, čo možno považovať za začiatky jej budúcej hudobnej kariéry. Vydala sa však inou cestou. Pracovala ako čašníčka, ktorej hlasový potenciál náhodou objavil jej hudobný partner Ľuboš bez toho, aby niečo zaspievala. Stačilo, že sa ho zastretým hlasom opýtala, či si dá pivo. Jeho otázka: „Wow, ty spievaš?“ bola rozhodujúcim impulzom k tomu, aby sa začala ich spoločná vášeň pre hudbu premieňať v skúšobni na reálnu spoluprácu, ktorá stále trvá.

Zväčša vystupujú ako dvojica, aj keď ich niekedy sprevádza tretí člen na bicích Matej Marga. Ich hudba je kombináciou rôznych žánrov, preto ju nazývajú Human pop. Ich ďalšou pozoruhodnou skladbou je Iohan, ktorú nahrali s fenomenálnym poľským huslistom Adamom Baldychom.

Dennyiah sa predstavili a zaujali na niekoľkých podujatiach. Vystúpili v televíznej show 3 pódia, zažiarili na ekumenickom koncerte Svetlo porozumenia v pražskom Kostole sv. Salvátora aj v Štátnom divadle v Košiciach.

Vstupenky online:

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.