Dennyiah vám pripraví príjemne mrazivý hudobný večer

Hudobná dvojica z Košíc Dennyiah sa rozhodla premeniť jeden z vašich večerov doma na kráľovstvo a koncertom, odvysielaným prostredníctvom telKE, pozvať do svojho. Skladba Kingdom je práve tou, ktorou speváčka Denisa „Denny“ Gajarská a gitarista Ľuboš Šoltés rozbúrili hladinu hudobnej scény a získali si srdcia poslucháčov. Na marcovom koncerte v Kasárňach/Kulturparku si podmanili publikum a isto si ich bude chcieť vypočuť aj 26. mája 2020 o 19:30 hod. v pohodlí domova.

Úspešný singel je úvodnou skladbou z pripravovanej EP platne, ktorú chcú vydať v tomto roku. Každá z piesní, ktorá sa objaví na nahrávke, nesie podľa hudobníkov ich vlastný silný rukopis a typický zvuk. Pod vizuálom často hranej úspešnej piesne Kingdom je podpísaný režisér Laco Rychtárik. Nakrúcali ho na chladnom pobreží Škótska. Dokonale dotvára atmosféru skladby, ktorá je o vnútornom kráľovstve každého z nás.

Denny a Ľuboš to spolu ťahajú štyri roky. Zväčša vystupujú ako dvojica, aj keď ich niekedy sprevádza tretí člen na bicích Matej Marga. Venujú sa prevažne vlastnej tvorbe a ich skladby spája pop, blues, country, džez či soul. Ich hudba je kombináciou rôznych žánrov, preto ju nazývajú human pop. Ich ďalšou pozoruhodnou skladbou je Iohan, ktorú nahrali s fenomenálnym poľským huslistom Adamom Baldychom.

Základy hudobnej kariéry speváčky s ohromujúcim hlasom a originálnou farbou sa začali budovať oveľa skôr, ako sa tomu začala venovať naplno. Jej prvou skladbou, ktorú sa naučila spievať, bola od Céline Dion My Heart Will Go On z kultového filmu Titanic. V tom čase ešte netušila, kam jej kroky povedú. Pracovala ako čašníčka až dovtedy, kým ju neobjavil hudobník Ľuboš. Stačila na to iba jedna veta, keď ho oslovila, či si dá pivo. Všetko sa skončilo v skúšobni, kde presvedčila, že vie naozaj spievať. A nebol to len Ľubošov pocit. Je naozaj jedinečná a jej miestom je pódium, kde jej to pristane viac ako za barovým pultom.

Poznávacím znamením dvojice sú nielen speváčkine kučeravé ryšavé vlasy, ale aj zaujímavý hlas, ktorého silu predviedla v hudobnej televíznej relácii 3 pódiá aj na ďalších koncertoch. Dennyiah lezie až pod kožu a určite vám nabehnú aj zimomriavky. Takže sa usaďte a pripravte si sveter. LIVE stream koncert bude príjemne mrazivý a zaútočí na všetky vaše zmysly.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.